Son dakika: Koronavirüs vakaları hangi illerde Bakan Koca açıkladı

Son dakika haber: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı ardından Türkiye'de vakaların hangi illerde olduğunu açıkladı. İstanbul'da 8 bin 852, İzmir'de 853, Ankara'da 712, Konya'da 584, Kocaeli'de 410 vaka var.

Son dakika: Koronavirüs vakaları hangi illerde Bakan Koca açıkladı
Son dakika: Koronavirüs vakaları hangi illerde Bakan Koca açıkladı
GİRİŞ 02.04.2020 12:26 GÜNCELLEME 02.04.2020 12:26
Bu Habere 74 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Bakan Koca, Türkiye'de koronavirüs hangi illerde görüldü canlı yayında açıkladı.

 

İL İL VAKA SAYILARI AÇIKLANDI

Dün itibariyle bütün illerimizde artık bu virüsün olduğunu biliyoruz. O nedenle açıklamakta bir sakınca olmadığını düşünüyoruz. 

İstanbul'da 8 bin 852, İzmir'de 853, Ankara'da 712, Konya'da 584, Kocaeli'de 410 vaka var.

Vefat edenlerin yüzde 80'i 60 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar. 

Koronavirüs nedeniyle İstanbul'da 117, İzmir'de 18, Kocaeli'de 8, Ankara ve Konya'da 7 kişi hayatını kaybetti.

Son dakika! Sağlık Bakanı Koca ilk kez açıkladı: 601 sağlık çalışanı koronavirüse yakalandı

YAZDIR
YORUMLAR 74
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Bugün haberlerde İstanbul meydanları gösteriyor. Bomboş. Ne olduda boşalttınız oraları? İşin ciddiyetinin farkına mı vardınız? İstanbul binlerce kişi hasta. Bu saatten sonra evde kalsanız ne yazar? Bir iki hafta sonra başlarsınız keşke çıkmasa idim, o çıktı ondan oldu demeye. Günlerdir camilerden anons yapılıyor, tvler basbas bağırıyor, radyolar, internet her yerden çıkma evden deniyor. Ne olacak bu saatten sonra? Gider hastanelerde kargaşa çıkarırsınız birde.
  Cevapla
 • Yavaş OKUYAN 3 ay önce Şikayet Et
  Artı 1000
  Cevapla
 • Yusuf Günay 3 ay önce Şikayet Et
  Ben işçiyim ve hergün toplu taşıma kullanmak zorundayım
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Sadece İstanbul için özel sektör de dahil işyerleri kapatılarak evde kalınmalı ki İstanbul de bu durum azaltılmalı.
  Cevapla
 • vatan 3 ay önce Şikayet Et
  türkiyede çalışan sayısı 29 milyon mevcut durumda izinliler ve esnek çalışma yasası ile çalışan sayısı 15 milyon civarı bunuda 81 ile yayarsanız ortalama büyük şehirler hariç 190 bin kişi yapar yani diğerlerini evde tutarsanız sokağa çıkma yasağını gerektirecek bir durum yok bu kontrol edilebilir bir sayı iş hariçi çıkmayın yeter evde kal türkiye tabi gebermek isteyen çıkabilir ( şuana kadar hastalanan ve hayatını kaybedenleri tenzih ederek son cümleyi kurdum )
  Cevapla
 • Konya 3 ay önce Şikayet Et
  sayın bakanım sizden allah razı olsun konya meram nejmettin erbakan üniversitesi hastanesinde hastaya ilgi çok az bir aydır hiç bir lokma yiyemeyen ve bitkin olan hasta iki gündür orda aç ama içi almıyor onlarda bir serum bir vitamin le güçlendirelim demediler taki biz tepki gösterinceye kadar .sizden ordaki tüm hastaların durumunu araştırmanızı reisimizin hatrı için istiyorum saygılarımla allaha emanet olun
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Bu hastalık ister insan eliyle olsun ister olmasın yine de Allah'ın bizlere ikazı bilmeliyiz. Çünkü Allah dilemese zarar veremezler. Yangın, deprem, göktaşıda bu sıralar bol bol olmaya başladı. Bunların beşerle bir irtibatı yok. Kusurunu ve eksikliğini anlamakta bir nevi tövbe olduğunu alimler bildirmişlerdir. Cenab-Hak bizleri bir nevi riyazete teşvik edip, tövbe, dua ve ibadetle geçirmemizi dilemiş olabilir. Bununla birlikte tüm insanlığa iman ve namazı zorla teşvik etme muradı olabilir. Şuan namazın dışındaki şartlar tüm insanlığa öğretiliyor olabilir. En doğrusunu Allah bilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Otomobillerdeki bu özellikleri biliyor muydunuz?
Bir grup Ermeni'den, Azerbaycan'a destek çıkan ülkenin elçiliğine saldırdı