MEB'den veliler için "BİZDEN" kuşağı: Bakan Selçuk anlatacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere "BİZDEN" isimli veli kuşağı hazırlandı.

GİRİŞ 06.04.2020 14:07 GÜNCELLEME 06.04.2020 14:32
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB),yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere "BİZDEN" isimli veli kuşağı hazırlandı.

 

 

Bakanlık yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Kovid-19 salgını nedeniyle 18 milyonun üzerinde öğrencinin evlerinde olması nedeniyle Bakanlık, uzaktan eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

uzaktan eğitim süreçlerini iyileştirmek için ders içeriklerini sürekli zenginleştiren Bakanlık, aileleri de ihmal etmedi.

 

 

Okullarından ve öğretmenlerinden uzakta eğitim çalışmalarını evde sürdüren çocukların ailelerine yönelik yeni bir çalışma başlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle aktif şekilde desteklemek amacıyla "BİZDEN" adlı aylık bültende yer alan bilgilere benzer şekilde TRT EBA TV İlkokul ve Ortaokul kanallarında yayımlanmak üzere veli kuşağı hazırladı.

Veli kuşağı her gün TRT EBA TV'de saat 20.00'de ekranlarda olacak.

BAKAN SELÇUK VELİLERE REHBERLİK EDECEK PROGRAM YAPACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün başlatılacak veli kuşağının ilk konuğu olacak. Saat 20.00'de TRT EBA TV İlkokul ve Ortaokul kanallarından velilere seslenecek olan Bakan Selçuk, anne babalara rehberlik edecek bilgiler paylaşacak.

Bakan Selçuk'un velilere yönelik yapacağı programın ana başlıkları şöyle: "24 saat anne babalık yapmamız gereken bir dönemde velilerimize önerilerimiz neler? Çocukların yaşına göre evde kalma süreciyle baş etme farklılık gösterebiliyor. Kimi çocuk değişimi ve değişikliği bir mücadele fırsatı, mücadeleye davet olarak görürken, kimi çocuk değişimi bir tehdit olarak algılıyor. Çocuklarda bu sürecin ruhsal belirtileri neler olabilir? Çocukların öğrenme sürecindeki en önemli faktörlerden biri can sıkıntısı. Mutfak bir çocuk için hayatı öğrenmenin en kestirme yollarından biri. Kitap okuyan çocukların hayat başarısı ve okul başarısı nispi olarak daha yüksek oluyor."

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Mağdur 1 yıl önce Şikayet Et
  18 mart da atanan öğretmenler mağdur durumda onlar içinde bir çözüm bulunsanız lütfen
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Sağlık çalışanına devlet 3 ay ek ödeme verecek.hemşire için bin civarı.onların bu emeği parayla ölçülemez ama.1 milyon öğretmenede yattığı yerden maaş var.yetmemiş gibi girmedikleri dersede girmiş gibi ek ders ödemesi yapacaklar.ortalama bir öğretmen bin ila üç bin ek ders alıyor.yani emek harcayana az yatana sana maaş yetmez az diye daha fazla para veriyor.1 milyon öğretmene ayda 2 ila 3 katrilyon ek ders ücreti verilecek.sağlıkçılar şu zor günlerde canla başla nöbetle çalışıyorlar.
  Cevapla
 • Esedullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Öğrenciler için uygun fiyatlı internet ve laptop kampanyası istiyoruz Çünkü TV'deki programları öğrenciler kaçırabiliyor ya da yeniden izlemek isteyebiliyorlar
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Putin'den çok konuşulacak dolar çıkışı: Hala devam ediyorlar
İstanbul'da silahlı saldırı: 3 ölü, 1 yaralı