Bursa'da 10 bin kapasiteli maske üretimine başlandı

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BUSMEK bünyesinde kurulan tesiste, günlük 10 bin kapasiteli maske üretimine başlandı. Aynı zamanda cerrahi müdahale önlüğünün de imal edildiği atölyeden çıkan ürünleri öncelikle kendi ihtiyaçları için kullanacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kapasitenin artmasıyla birlikte diğer kurum ya da kişilere de maske desteğinde bulunabileceklerini söyledi.

Bursa'da 10 bin kapasiteli maske üretimine başlandı
Bursa'da 10 bin kapasiteli maske üretimine başlandı
GİRİŞ 08.04.2020 18:06 GÜNCELLEME 08.04.2020 18:17
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

BUSMEK koordinasyonunda planlanan Büyükşehir Belediyesi Önlük ve Maske Üretim Atölyesi, faaliyetine başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Atıcılar Mahallesi'ndeki Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Ambulansla Nakil Hizmet Binası'nın ikinci katında oluşturulan tesisi gezdi.

 

 

Genel Sekreter Ulaş Akhan'ın da eşlik ettiği ziyarette, BUSMEK Genel Koordinatörü Eyüp Arda'dan atölyenin işleyişi hakkında bilgiler alan Başkan Aktaş, çift vardiyada 26 kişinin görev yaptığı tesiste banttan çıkan ürünleri de inceledi.

 

 

SALGINLA 7/24 MÜCADELE

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, koronavirüsle mücadele noktasında Bursa olarak ilk günden beri yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyledi. Salgın kendini gösterir göstermez şehrin dört bir tarafında dezenfeksiyon çalışmalarına başladıklarını hatırlatan Başkan Aktaş, "Gerek kamu binaları gerekse toplu alanlar, camiler, metro ve otobüsler seri şekilde sürekli olarak dezenfeksiyon işlemlerine tabi tutuldu. Hala bu çalışmalara devam ediyoruz. Sokağa çıkma yasağına istinaden, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerine sıcak yemek ulaştırılması, onların ihtiyaçlarının giderilmesi ve daha birçok noktada Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi eksiksiz yerine getiriyoruz" dedi.

GÜNLÜK KAPASİTE: 10 BİN

Başkan Alinur Aktaş, salgınla birlikte ortaya çıkan maske ihtiyacının Bursa'da da kendisini gösterdiğini ifade etti.

İlk etapta 'satın alma yoluyla' temin ettikleri maskeleri, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ve toplu taşıma araçlarında değerlendirdiklerini, daha sonra değişen şartlara bağlı olarak bir üretim tesisi kurulması kararı aldıklarını belirten Başkan Aktaş, "Hemen arkadaşlarımızla birlikte, bir sanayici ağabeyimizin de desteğiyle lazer kesim makinesi satın aldık. BUSMEK'teki öğretmenlerimiz, çalışanlarımız elini taşın altına koydu. Günlük 10 bin adet olarak üretime başladık" diye konuştu.

ÜRETİM SALGIN SONRASINDA DA SÜRECEK

Başkan Aktaş, maske üretiminin salgın dönemi sonrasında da süreceğini açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi olarak yılda 150 bin adet maskeye ihtiyaç duyduklarını, bu ihtiyacın da ilgili atölye eliyle giderileceğini vurgulayan Başkan Aktaş, "Arkadaşlarımız işletmemizde, maskelerin yanı sıra cerrahi önlük de hazırlıyor. Sağlık çalışanlarımıza, evde bakım ve mezarlıklar şube personelimize bu konuda destek vermiş olacağız. Maske atölyemizin Bursamız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

 

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  bizim kayseri de her yer kaymet le dolu ama bir hizmet yok bursa da harika bir hizmet var bizim belediyeler çok yorgun yatış....
  Cevapla
 • izmirli 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya arkadaş neden hep ak partili ve mhp li belediyeler çalışıyor? neden chp ip ve hdpli belediyeler çalışmıyor? bu partilere oy veren insanlar neden belediyelerin çalışmadığını sorgulamıyor? mesela neden izmir belediyesi bir şeyler yapmak için çabalamıyor? neden istanbul eskişehir mersin adana belediyeleri vatandaş için çalışmıyor? RTE den isteğim bu belediyelere derhal kayyum atanmasıdır. bunlar yüzünden virüs her gün daha çok yayılıyor...
  Cevapla
 • ismail 1 yıl önce Şikayet Et
  İBB Başkanı İmamoğlu İSMEK'leri kapatarak maske ve diğer medikal ürünlerin üretilmesini engelledi. Ayrıca otobüsleri istifleyerek virüsün yayılmasını ve ölümleri hızlandırdı.
  Cevapla
 • CÜNEYD 1 yıl önce Şikayet Et
  Aslında bu yazdıkların bir suç duyurusu yerine geçmesi lazım.
  Cevapla
 • Serdengeçti 1 yıl önce Şikayet Et
  Önce kendi kendine yeteceksin. Ev, Mahalle, İlçe, İl, yapabildiğimiz kadar, yetişebildiğimiz kadar. Yetmediği yerde Devlet devreye girecek. İşte bu mantıkla üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir zorluk yoktur! Tebrikler Başkan.
  Cevapla
 • gunay78 1 yıl önce Şikayet Et
  İSMEK yan gelip yatsın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan açıkladı: Hedef 100 milyar dolar!
Edi Rama’nın ‘birleşiriz’ sinyali Sırpları adeta çıldırttı