Bakan Koca koronavirüste son rakamları açıkladı! Can kaybı 812 oldu...

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs sebebiyle 87 kişinin daha yaşamını yitirdiğini açıkladı. Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 812'ye ulaşırken, toplam vaka sayısı 38.226'ya yükseldi.

Bakan Koca koronavirüste son rakamları açıkladı! Can kaybı 812 oldu...
Bakan Koca koronavirüste son rakamları açıkladı! Can kaybı 812 oldu...
GİRİŞ 08.04.2020 20:00 GÜNCELLEME 07.05.2020 21:57
Bu Habere 98 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de yeni tip koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 812'ye, vaka sayısının ise 38 bin 226'ya yükseldiğini açıkladı. 

 

 

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs vaka ve ölüm sayısına ilişkin güncel bilgileri yayınladı. Bakanlığın paylaştığı verilere göre, son 24 saatte 24 bin 900 test yapıldı ve 4 bin 117 yeni tanı kondu. Son 24 saatte 87 hasta ise hayatını kaybetti. Açıklanan son rakamların ardından Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 87 artarak 812'ye, vaka sayısı ise 4 bin117 artarak 38 bin 226'ya yükseldi.

 

 

İYİLEŞEN HASTA SAYISI BİN 846'YA YÜKSELDİ

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı veriler arasında iyileşen hasta sayısındaki artış dikkat çekti. Son 24 saatte 284 hasta koronavirüsten iyileşerek taburcu edildi. Böylece toplam iyileşen hasta sayısı bin 846'ya yükseldi.

 

YORUMLAR 98
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  ölüm oranı az deniyor sonuca bakınca nerde ise yarı yarıya iyileşen sekizyüz küsür ölen sekizyüz küsür fifti fifti yanlış oranlama yapılıyor iyileşenleri sanki hepsi sonuca bağlanmış gibi vaka sayısına bölüyorlar sonuçlanan içindekilerin birbirine olan oranı asıldır sonuç yüzde kırkları gösteriyor
  Cevapla
 • çağdaş 2 ay önce Şikayet Et
  Tam önlem alınarak bazı fabrikalar açılsa her ilçede nasıl olur acaba.
  Cevapla
 • hak 2 ay önce Şikayet Et
  İllere göre son durum bilgisine ulaşılamıyor, yayınlanan bilgiler okunamayacak kadar küçük yazılmış, şüphelenmeye başladım doğrusu
  Cevapla
 • Hamza kaplan 2 ay önce Şikayet Et
  Aman sen şüphene sahip çık çalmasınlar, nemelazım.
  Cevapla
 • Nesrin Kurnaz 2 ay önce Şikayet Et
  Her 40 kisiden 1 kişi ölünce, Türkiye nüfusu azalacağı için gelecek sene kişi başına düşen Miili Gelir artacaktır, öyle mi ? Bu yorum pek vicdani degil farkindayim ama bu durumun sorumlusu ben değilim.
  Cevapla
 • Hamza kaplan 2 ay önce Şikayet Et
  Tecrübeye bak bee ,, sen en son ne zaman yüzünü yıkadın acaba , merak ettim.
  Cevapla
 • Zafer 2 ay önce Şikayet Et
  İnsanoğlu nankör , fırsatçı ve karaborsacı ölüm kendine gelmedikçe uyanmıyor maalesef o sebeple fabrikaları kapatmak fırsatçıların eline imkan vermek demektir.
  Cevapla
 • Mihenk 2 ay önce Şikayet Et
  Evet al önlemi tam, bazı fabrikaları aç her ilçede.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'den son dakika Ayasofya ve erken seçim açıklaması
Ayasofya hakkında dikkat çeken kulis bilgisi: Karar yazım aşamasında