Kocaeli'ye deniz yoluyla giriş ve çıkışlar yasaklandı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında önemli bir karara daha imza atıldı. Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında deniz yoluyla kente giriş ve çıkışları yasakladı.

Kocaeli'ye deniz yoluyla giriş ve çıkışlar yasaklandı!
Kocaeli'ye deniz yoluyla giriş ve çıkışlar yasaklandı!
GİRİŞ 08.04.2020 21:15 GÜNCELLEME 07.05.2020 21:56
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kocaeli Valiliğinin internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, kurulun bugünkü toplantısında Kovid-19 ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındı.

 

 

AA'nın haberine göre kurul, deniz yoluyla Kocaeli'ye giriş ve çıkışın, il sınırları içerisinde özel teknelerle seyir yapmanın pandemi süresince yasaklanmasına oy birliğiyle karar verdi.

Ayrıca, Kocaeli dışından gelen ve ticari faaliyette bulunan balıkçı teknelerinde çalışan personelin, tekne dışına çıkmasına ve liman içerisine girmesine izin verilmeyecek. Kentten başka şehirlere gidecek balıkçı tekneleri de bu uygulamaya tabi olacak.

 

 

İzmit Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi, 20 metreden küçük tüm temasları İzmit Körfezi'ne giriş ve çıkışlarında sorgulayarak ilgili kolluk kuvvetlerine bildirecek.

Öte yandan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi'ne iaşe, ibate ve hijyen malzeme desteğinde bulunulacak.

YORUMLAR 3
 • halk 3 ay önce Şikayet Et
  evlerde kedi,köpek beslenmesı de yasaklanması lazım,yada besleyenler toplumdan izole edılmesı lazım,her canlının yaşama mekanı ayrıdır,zaten anlamışta değilim o hayvanlar pislemiyormu daire içinde onların kokularını solumuyorlarmı,mikrop bulaşmazmı bu virüs hayvandan bulaştığına göre demekki her hayvandan da bulaşma imkanı vardır
  Cevapla
 • Nesrin Kurnaz 3 ay önce Şikayet Et
  Geç kalmislar.
  Cevapla
 • Üzeyir Arap 3 ay önce Şikayet Et
  Ben özel sektörde çalışıyorum şirketin işleri için gittiğim yerlerde kulak misafiri oluyorum vatandaş hafta sonu havalar bir iyileşsin kimse beni evde tutamaz diyor bu yüzden sayın Cumhurbaşkanımıza ve Süleyman soyluya sesleniyorum İSTANBULLUNUN SELAMETİ İÇİN HAFTA SONU 2 GÜNE MAHSUZ ,SOKAĞA CIKMA YASAĞI GELSİN
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Uzmanlardan altın ve dolar değerlendirmesi: Tarih verdiler
Son dakika: Erdoğan'dan Bahçeli'nin Akşener'e davetiyle ilgili ilk yorum