Bakanlık açıkladı! Koronavirüste son rakamlar

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 4056 kişiye Kovid-19 tanısı konulduğunu, 96 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının 42 bin 282, can kaybının ise 908 olduğunu açıkladı.

Bakanlık açıkladı! Koronavirüste son rakamlar
Bakanlık açıkladı! Koronavirüste son rakamlar
GİRİŞ 09.04.2020 19:46 GÜNCELLEME 09.04.2020 20:24
Bu Habere 185 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 4056 kişiye Kovid-19 tanısı konulduğu, 96 kişinin hayatını kaybettiği, toplam vakanın 42 bin 282'ye, can kaybının 908'e, iyileşen hasta sayısının 2142'ye ulaştığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre, bugün test sayısı 28 bin 578, vaka sayısı 4056, iyileşen hasta sayısı 296, vefat sayısı ise 96 olarak kayıtlara geçti.

Toplam test sayısı 276 bin 338, toplam vaka sayısı 42 bin 282, toplam vefat sayısı 908, toplam yoğun bakım hasta sayısı 1552, toplam entübe hasta sayısı 1017, toplam iyileşen hasta sayısı 2142 oldu.

Sağlık Bakanı Koca: Artan test sayımıza rağmen vaka artış hızı düşme eğiliminde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada, hastalardan 296'sının daha şifa bulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Taburcu olan toplam hasta sayımız 2 bin 142'ye ulaştı. Günlük 30 bin test hedefimize ulaşmak üzereyiz. Artan test sayımıza rağmen vaka artış hızı düşme eğiliminde. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Evde kalalım."

 

 

ETİKETLER
bakan koca
YAZDIR
YORUMLAR 185
 • çok önemli 1 ay önce Şikayet Et
  arkadaşlar halihazırda Türkiyede günde 155-170 kişi solunum yolları hastalıklarından vefat ediyor. tabi çeşidi çok fazla ama korona direkt bu sisteme etki ettiği için bundan sonra vefat edecek o 155-170 kişinin çoğuna korona teşhisi konacak. şimdi mesele bizim günlük ölüm rakamımız 155-170 eşiğine gelirse zaten normal sayımız bu olacaktı, üstündeki her rakam sadece korona etkisi olan hastalarımızdır. benim tahminin biz 220-250 lerde pik yapacağız sonrasında da inişe geçeceğiz. Türkiyede yaşlı nufusu az bu bir avantaj olacak.
  Cevapla
 • Kocak 1 ay önce Şikayet Et
  Peygamber imizin dedikleri ki çıktı hepsi heralde panik yapacak bişi yok bilinen beklenen şeyler
  Cevapla
 • Bilal 1 ay önce Şikayet Et
  Bugünkü alınan tedbirler keşke 20gün 1 ay önce alınsaydı halkın birçoğu ya vurdum duymazliktan yada mecburiyetten dışarıda bari bir ay sonraki tedbirleri simdiden alın yoksa sonuç daha ağır olurrrrrrrr tedbir kuldan takdir allah tan.inşallah biran once memleketimiz bu virüs ten kurtulur
  Cevapla
 • Nesrin Kurnaz 1 ay önce Şikayet Et
  Ey Rabbim! Yeryüzünde zalimlerden hiç kimseyi bırakma ! Bizim ulkemiz icindekilerde dahil.
  Cevapla
 • Duyarlı 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakan Bey. Samimi. Çalışkan ve çok fedakar olduğunuz için çok dua alıyorsunuz. Ancak ortalıkta dolaşan ''Sağlık Çalışanlarına 3 aylık Ek Ödeme Genelgesi Taslağı'' vardır. Eğer doğru ise bunda eksiklik vardır. Şahit olduğumuz kadar; en çok sıkıntıyı Hastaya evinde ilk müdahaleyi yaparak hastaneye ambuansla nakleden ''112 Acil Müdahale İstasyonlarında görev yapan doktor. acil tıp teknisyenleri ve ambulans şoförleri'' kapsam dışı bırakılmıştır. Düzeltilerek bunların dahil edilmesi çok yerinde olacaktır.
  Cevapla
 • TürkTokatı 1 ay önce Şikayet Et
  Senin dediğinle yola çıkarsak ambulansa benzin koyan pompacı, tamir eden sanayici, telefonu açan operatör... o iş uzar gider. Hepimiz hatta evde kalan dahi fedakarlık yapıyor. Devletimin gücü okadarına yetmiş se saygı duyalım. Zaten virüsten önce yapılmayanlar yardımlar yapılır oldu.şahsen ben yararlanamasamda söyleyebilirimki Buda Ülkemizin fedakarlık ve savaşa hazırlıkta en iyi ülke olduğunu ve savaşçıları bizlerinde evde kalarak, gerekenler çalışarak savaşçı olduğumuzun göstergesi oluyor.sen rahat ol.neysen 10 katı ol kardeşm.hiç almadığin kadar dua alıyorsun.dediğinde gerekirse yapılır.hiç işi olmayan biri olarak söyledim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bursa'dan acı haber: 1 polis memuru şehit oldu
Bakan Soylu açıkladı: PKK'ya bir darbe daha!