Maske kodu gelmeyenler ne yapacak? Yeni uygulama başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, maske dağıtımına ilişkin 'Mesaj gelmeyen kişiler eczaneye müracaat ettiğinde yeniden bir kod verilme durumunu sağladık.' dedi.

GİRİŞ 17.04.2020 21:56 GÜNCELLEME 17.04.2020 22:02
Bu Habere 310 Yorum Yapılmış

Bakan Koca, Bilkent Yerleşkesi'nde Bilim Kurulu üyelerinin video konferansla katıldığı Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenledi.

- "MASKEYİ ÜCRETSİZ VERMEYE DEVAM EDİYOR OLACAĞIZ"

Fahrettin Koca, maske dağıtımına ilişkin bir soru üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu dönemde maskenin vatandaşa ücretsiz verilmesine yönelik talimatını hatırlattı.

Koca, şöyle konuştu:

"20 ile 65 yaş arası vatandaşa bir kod vererek, eczanelerden temini yolunu tercih ettik. Kendilerine mesaj gelmeyen kişiler için veya telefonu olmayan, kaydı olmayan kişiler için de eczaneye müracaat ettiğinde kimlik doğrulaması sonrası yeniden bir kod verilme durumunu da sağladık. Şu dönemde eczaneler üzerinden 20-65 yaş arası vatandaşımıza maskeyi ücretsiz vermeye devam ediyor olacağız."  

Bakan Koca, vaka sayısı içinde kliniği olsun veya olmasın pozitif olan herkesin bulunduğunu söyledi.

Sağlık çalışanlarının bu mücadelede çok özverili ve fedakar çalıştığını yineleyen Koca, şunları kaydetti:

"Onları korumak anlamında ekipman eksiğini asla bulundurmak istemiyoruz. Bunun için de hem kamu, hem üniversiteler, hatta özel sektöre de bu anlamda bu malzeme teminini sağlamak noktasında bir gayret içindeyiz. Emin olun dünyada yine benzer şekilde çalışanlarına bu şekilde ekipmanı yoğun veren başka bir ülke olmadığını da bilelim. Sadece bir ülkeyi söyleyeyim, Amerika'da ve de İngiltere'de yoğun bakımda olan hekimlere malzeme vermekte bile zorlanıyorlar."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 310
 • Türkan 2 yıl önce Şikayet Et
  Ücretsiz maske dağıtımı başladığı anda müracat ettim ama hala maske kodu gelmedi tc ile eczaneden bir haftalık ala bildim daha sonraki hafta gittiğimde maske kodunun gelmesi lazım dediler ben eşim ve kızım maskemizi nasıl alacağız lütfen bizi bilgilendirin
  Cevapla
 • Ayşe kalkan 2 yıl önce Şikayet Et
  Maskelerim geldi çok güzel devletimden allah razı olsun
  Cevapla
 • Gonul 2 yıl önce Şikayet Et
  2. Tur maskeler 10 gün sonra aynı kodlamı alinacak yokya yeni basvurumu yapilacak
  Cevapla
 • Mustafa Koçer 2 yıl önce Şikayet Et
  Eşimin telefon numarası yok maske alamadım65 doğumlu ne yapmam gerekiyor
  Cevapla
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  Benim anlamadığım 15 gündür maske için başvurmuşum henüz kod gelmedi ve işe gidiyorum toplu taşımada maske kullanma zorunluluğu var yani insan kendi başının çaresine bakamaz ise vay haline ALLAH tan başka kimsenin gerçek dostu yoktur.
  Cevapla
 • Hülya 2 yıl önce Şikayet Et
  Efsanelerin kendilerinin diktirdigi maskeleri veriyorlar .malzeme adeta şeffaf poset gibi rezalet bir durum .birde bakanlığı suçluyorlar. Sağlık bakanlığının maskelerinife gördük.cok güzel. Resmen malzemeyi çalıp başka maske veriyorlar. Ama ben bakanlığa sikayetimi yaptım. Inşallah gereken yapılır.
  Cevapla
 • Kardelen 2 yıl önce Şikayet Et
  Bende bu fikirdeyim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Provokasyonların hedefi olmuştu... Başkan Erdoğan cemevi ziyaret edecek
Yaşlı kadından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Allah seni başımızdan eksik etmesin