İstanbul Valiliği'nden Kemal Kılıçdaroğlu'na yalanlama

Katıldığı bir televizyon programında, ''İstanbul Valiliği 39 Belediye Başkanını davet ediyor, Büyükşehir Belediye Başkanını davet etmiyor'' iddiasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na İstanbul Valiliğinden yalanlama geldi.

İstanbul Valiliği'nden Kemal Kılıçdaroğlu'na yalanlama
İstanbul Valiliği'nden Kemal Kılıçdaroğlu'na yalanlama
GİRİŞ 23.04.2020 00:29 GÜNCELLEME 23.04.2020 00:36
Bu Habere 283 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir televizyon programında dile getirdiği, ''Covid-19 olayı ilk gündeme geldiğinde İstanbul Valisi 39 Belediye Başkanını davet ediyor, Büyükşehir Belediye Başkanını davet etmiyor.'' iddiaya İstanbul Valiliği'nden yalanlama geldi.

 

 

''CHP GENEL BAŞKANININ İFADE ETTİĞİ HERHANGİ BİR TOPLANTI YAPILMAMIŞTIR''

Valilikten yapılan açıklamada, ''30 Mart 2020 tarihinde CHP Genel Başkanının ifade ettiği herhangi bir toplantı yapılmamıştır.'' ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şunlar ifade edildi:

"Covid-19 Pandemisiyle Valiliğimiz koordinasyonunda bütün kurum ve kuruluşlar tam bir işbirliği ve dayanışma içinde mücadele etmektedir.

30 Mart 2020 tarihinde Sayın CHP Genel Başkanının ifade ettiği gibi herhangi bir toplantı yapılmamıştır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın katılamadığı toplantı, 22 Mart 2020 tarihinde sosyal mesafenin korunabilmesi için Anadolu ve Avrupa Yakası Belediye Başkanlarımızın katılımıyla iki ayrı oturumda yapılan toplantıdır. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu söz konusu toplantıya davet edilmiştir.

Ancak, İBB Özel Kalem Müdürü tarafından, Büyükşehir Belediye Başkanının, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kız kardeşinin cenaze merasimine katılmaları nedeniyle toplantıya yetişemeyecekleri bildirilerek, yerine temsilen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı katılmıştır.

Covid-19 Pandemisiyle ilgili yapılan diğer bütün toplantılara ve video konferanslara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu katılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLAR 283
 • M.Zeki 3 ay önce Şikayet Et
  Tamam da.İstanbul bb sindeki şahıs demiyor mu,ben katıldım başkanım haberin olsun..bir daha sallayacaksan haber ver ..az dolu sallayalım..yine rezil olursun...(gerçi kendi de onun çırağı)
  Cevapla
 • Misafir Bey 3 ay önce Şikayet Et
  Bunun adı mağdur siyaseti. Mağduru oynuyorlar birlikte, kamuoyunun teveccühünü kazanmak için
  Cevapla
 • BOZKURT 3 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar utanç verici bir durum. Tüm ülke senin yalancı olduğunu biliyor. Çok acı bir şey, uyanmasını bilene
  Cevapla
 • Hani ceza ? 3 ay önce Şikayet Et
  Suç sabit vatana ihanet, önemli olan ceza sizce ne ceza verilmeli ?
  Cevapla
 • 16BS 3 ay önce Şikayet Et
  Malumun ilamı olmaz ama bunlar devlete millete savaş açtılar ee bizim elimiz armut mu toplayacak ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İDO feribotu, Marmara Denizi'nde yardım isteyen tekneyi kurtardı!
Şimdi de UFO görev gücü kurdular! (15 Ağustos 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)