Yurt dışına kaçıracaklardı, son anda ele geçirildi

Koronavirüs salgını sonrası ihracatı izne bağlanan tıbbi koruyucu malzemelere yönelik denetimler sürüyor. Son olarak İstanbul Muratbey Gümrük Sahası'nda gerçekleştirilen operasyonda, izin belgesi beyan edilmeksizin yurt dışına çıkarılmak istenilen toplam 2 milyon 78 bin 200 adet eldiven ve maske ele geçirildi.

GİRİŞ 02.05.2020 15:02 GÜNCELLEME 07.05.2020 21:32
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yabancı plakalı bir tır İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince risk analizine tabi tutularak x-ray taramasına yönlendirildi. 

 

 

MUTFAK EŞYASI DİYE BEYAN EDİLDİ

Tırın dorsesinde, beyan edilen plastik ev ve mutfak eşyası yerine yurt dışına çıkarılması Sağlık Bakanlığının ön iznine bağlı olmasına karşın ilgili firma tarafından herhangi bir izin belgesi sunulmayan tıbbi koruyucu ekipman olduğu belirlendi. 

 

 

2 MİLYONU AŞKIN ÜRÜN!

Sayımı yapılan 760 bini cerrahi maske, 1 milyon 310 bini eldiven ve 8 bin 200'ü tulum olmak üzere toplam 2 milyon 78 bin 200 adet tıbbi koruyucu malzemeye el konuldu. 

Söz konusu malzemelerin yanı sıra yine beyan edilmeyen 190 çift ayakkabı, 81 adet çanta ve 6 bin 195 adet muhtelif tekstil cinsi eşya ele geçirildi. 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 57
 • Murat 3 yıl önce Şikayet Et
  Yazık adamların malları yakalandı.kimse iş yapmasin
  Cevapla
 • Emrullah 3 yıl önce Şikayet Et
  Adamlar hiç birşey beyan etmeden geçiyorsa veya geçmeye çalışıyorsa demekki alismislar başkalarıda bunu yapıyor. Denetimler siklasmali
  Cevapla
 • ülkem benim 3 yıl önce Şikayet Et
  hain kelimesi çok hafif kalır böyle mahluklara.
  Cevapla
 • A.c 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah belalarını versin bunların.hainler
  Cevapla
 • Kocaeli_MS 3 yıl önce Şikayet Et
  Organize edenlerin tamamı bulunup en ağır şekilde cezalandırılmaları gerekiyor. Bu ihracat beyannamesini onaylayan gümrük memuru kim ? Hangi gümrük şirketi bu işlemi yapmış ?Bunları soruşturmaya alsınlar herşey çözülür ! Kesinlikle bunu organize edenleri çok iyi bilir bunlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ancelotti inadını kırıyor! Real Madrid'de Arda Güler gelişmesi
Ünlü yorumcu canlı yayında yere yığıldı!