Bakan duyurdu! Öğrenciler için yeni hizmet

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ailelerimiz uzaktan eğitim sürecinde zorlanmasınlar diye, kullanıcı sorularına anında yanıt vermek ve sistemin en etkili şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla yapay zekâ ile EBA Asistan’ı hayata geçirdik." açıklamasını yaptı.

Bakan duyurdu! Öğrenciler için yeni hizmet
Bakan duyurdu! Öğrenciler için yeni hizmet
GİRİŞ 02.05.2020 15:29 GÜNCELLEME 02.05.2020 15:29
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bakan Selçuk'un Twitter'dan yaptığı açıklamaları şöyle:

 

 

"Ailelerimiz uzaktan eğitim sürecinde zorlanmasınlar diye, kullanıcı sorularına anında yanıt vermek ve sistemin en etkili şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla yapay zekâ ile EBA Asistan’ı hayata geçirdik.

EBA Asistan ile şifre alma/yenileme, ders programı sorgulama, sınavlarının durumunu öğrenme, öğretmenlerle görüşme, ders tekrarı yapma gibi konulardaki sorularınızı sosyal platformlarda, sanki canlı bir kişiye soru soruyormuş gibi yazarak anında yanıt bulabilirsiniz."

 

 

YORUMLAR 1
  • önlem 3 yıl önce Şikayet Et
    Tebrikler sayın bakana ve ekinine. Sonbaharda salgının tekraralayabileceği düşünülüyor. Uzaktan sınav pilot çalışması yapsanız, hazırlıklı olsanız okulları açıp çocukları riske atmasak süper olur. Sizin gibi bir bakana her türlü senaryoyu düşünmek çalışmak yakışır.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Saldırı mı tiyatro mu? İsrail-İran geriliminde o görüntüleri yayınladılar
Devlet Bahçeli: İran-İsrail gerilimi tiyatrodur