CHP'lilerin darbe çağrışımları sonrası Kılıçdaroğlu'ndan açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 'darbe' çağrışımı yapan açıklamalarının ardından ilk kez konuştu.

CHP'lilerin darbe çağrışımları sonrası Kılıçdaroğlu'ndan açıklama
CHP'lilerin darbe çağrışımları sonrası Kılıçdaroğlu'ndan açıklama
GİRİŞ 05.05.2020 13:29 GÜNCELLEME 05.05.2020 13:36
Bu Habere 139 Yorum Yapılmış

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamaları sonrası, darbe tartışması yaşanıyor.

 

 

"Herkes konuştu ama asıl konuşması gereken bir kişi konuşmadı. O da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ydu." diyen Hürriyet'ten Abdülkadir Selvi, CHP lideriyle yaptığı konuşmayı köşesine taşıdı.

"Belli ki o soruyu bekliyormuş. Çok sert bir karşılık verdi." diyen Selvi'nin, Kılıçdaroğlu'nun değerlendirmelerinin yer aldığı yazısından öne çıkan bölümler şöyle:

 

 

“Tamamen gereksiz, tamamen lüzumsuz bir tartışma. Allah aşkına, kim darbeyi gündeme getirir? Olmayacak bir şey. Bu ülkede darbe artık olamaz. Bu ülkenin insanları darbeye karşı bedeller ödediler.

Özgür Bey 15 Temmuz darbe gecesi neredeydi? Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeydi. Darbeye karşı çıkıyordu. Kürsüde ilk konuşanlardandı. 15 Temmuz darbe girişimi olduğunda parlamentoya ilk gidenler CHP milletvekilleridir. Ve şunu da söyleyeyim size: CHP’nin iktidara yakın olduğu dönemlerde maalesef darbeler olmuştur ve darbelerden en büyük mağduriyeti çeken de Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Yeter artık ya, ne darbesi Allah aşkına! Darbeye karşı olanlara, demokrasiyi savunanlara açık çağrımdır: Gelin hep birlikte hukuk sistemimizi darbe hukukundan arındıralım. TBMM’yi vesayetten kurtaralım. Siyasal partiler yasasını değiştirelim. Milletin vekilini liderler değil, milletin kendisi seçsin. Darbeye ve darbecilere karşı olanlar, darbecilerin bize giydirdiği darbe zırhına da karşı çıkmalılar. Darbeye karşı olmak lafla değil, gerçek bir demokrasiyi ülkeye getirmekle olur”

"TAHAMMÜLÜMÜZ YOK"

Selvi, Kılıçdaroğlu'nun Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu’nun darbe çağrışımları ile ilgili CHP Lideri olarak tavrının ne olduğu yönündeki sorusuna da, “Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi’nde darbeyi savunmadı ve savunamaz da... Öyle bir kelimeye tahammülümüz bile yoktur. Ne darbesi?” cevabını verdiğini aktardı.

YORUMLAR 139
 • Hasan Coşkun 2 yıl önce Şikayet Et
  hani 15 Temmuz şowdu?? ne yaptiginiz belli degilki. adam gibi söylediginizin arkasinda durun. ikiyüzlülügün daniskasi
  Cevapla
 • furkan 2 yıl önce Şikayet Et
  olurmu öyle şey.önce kılıçdaroğlu tankın üzerine çıkar.
  Cevapla
 • önemli 2 yıl önce Şikayet Et
  gördük 15 temmuz da tankların arasından sıvışıp kahve içmeni de unutun mu?
  Cevapla
 • Ugr 2 yıl önce Şikayet Et
  Koltuk sevdanızdan,memleketi sömürme aşkınızdan,abd ve ab uşaklığınızdan herşeyi yaparsınız
  Cevapla
 • Fenerli 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu hainler turkiyenin virüsleri ölümüne reis arkandayız allah seni başımızdan eksik etmesin amin allah razı olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ege'de ABD yığınağı! Pentagon'dan Türkiye-Yunanistan açıklaması
Ters yönde ilerleyen sürücü trafiği birbirine kattı! Rahatlığı pes dedirtti...