Kan bağışı çağrısına Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sessiz kalmadı

Koronavirüs tedbirleri ve Ramazan ayının girmesiyle beraber kan bağışının ve stokların azalması sebebiyle Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, geçtiğimiz günlerde kan bağışı çağrısında bulunmuştu. Bu çağrıya Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü de kayıtsız kalmadı.

Kan bağışı çağrısına Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sessiz kalmadı
Kan bağışı çağrısına Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sessiz kalmadı
GİRİŞ 11.05.2020 00:00 GÜNCELLEME 11.05.2020 00:00

İlçede bulunan İmam Hatip Okullarıyla birlikte bir kan bağışı etkinliği düzenlendi. 8 Mayıs akşamı 20:30-23:30 saatleri arasında Eyüpsultan Meydan'ında Kızılay çadırı kurularak kan bağışı gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan İlçe Millî Eğitim Müdürü Alper Asım Özer " Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık Beyefendinin çağrısına toplumumuzun çeşitli kesimlerinin olduğu gibi, İmam Hatip Okullarımızda duyarsız kalmadı.

Bu çağrıya birlikte, İmam Hatip Okulları Türkiye genelinde bir kan bağışı zinciri oluşturarak sosyal farkındalık sağladılar. Bu farkındalık çalışmasına Bakanlığımız ve STK'larımız da destek verdi. Biz de Eyüpsultan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizde bulunan Proje İmam Hatip Okullarımızla böyle bir etkinlik düzenleyerek bu farkındalığa katılmak istedik ve bu çalışmaya destek vererek buradaki halkımızla birlikte kan bağışı yapmak istedik. Bu vesileyle tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve tüm halkımızı kan bağışı ile ilgili duyarlılığa; tüm ilçe müdürlerimizi de kan bağışı yapmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Trump seçmenine 'Koyun' dediler!
Kılıçdaroğlu: Kahvelerde neden kağıt oynanmıyor? Oysa çözüm basit...