İstanbul'a seyahat yasağı ne zaman sona erecek?

İçişleri Bakanlığı tarafından 9 şehirde daha giriş/çıkış yasağı kontrollü bir şekilde kaldırıldı. Peki İstanbul’a giriş / çıkış yasağı ne zaman kaldırılacak? Giriş çıkış yasağı olan illerde seyahat izin belgesi e-Devlet üzerinden nasıl alınır?

İstanbul'a seyahat yasağı ne zaman sona erecek?
İstanbul'a seyahat yasağı ne zaman sona erecek?
GİRİŞ 18.05.2020 10:18 GÜNCELLEME 18.05.2020 10:19

İçişleri Bakanlığı, 81 valiliğe şehir giriş-çıkış tedbirlerine ilişkin yeni bir genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, valiliklere şehir giriş-çıkış tedbirlerine (seyahat kısıtlaması) ilişkin gönderilen genelgeyle, Adana, Denizli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon olmak üzere toplam 9 ilde seyahat kısıtlaması saat 00.00'dan itibaren sona erdi. Özellikle İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlar normalleşme sürecinde İstanbul’a giriş-çıkış yasağının ne zaman sona ereceğini araştırıyor. 

 

9 ŞEHİRDE DAHA GİRİŞ - ÇIKIŞ YASAĞI KALDIRILDI

3 Nisan 2020 tarihinden itibaren Adana, Denizli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon illerinde devam eden şehir giriş-çıkış sınırlaması tedbirleri kaldırıldı.

 

GİRİŞ - ÇIKIŞ YASAĞI DEVAM EDEN İLLER

İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ilde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına 19 Mayıs Salı günü gece yarısına kadar devam edilecek.

İSTANBUL'DA SEYAHAT YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Bakanlık tarafından konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat, vatandaşın sağduyulu hareket etmesi ve sağlık personelimizin özverili bir şekilde hizmet vermesi ile birlikte İstanbul'da da giriş - çıkış yasağının ilerleyen süreçte kaldırılması beklenmektedir.

SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?

Corona virüs tedbirleri kapsamında seyahat edecek vatandaşlar artık kaymakamlıklara gitmesine gerek kalmadı. Seyahat İzin Belgesi başvuruları e-Devlet Kapısında

E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle TC kimlik no ve şifre ile giriş yapılıyor. Giriş yapmanın ardından İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e Başvuru” kısmına giriliyor. ''Seçenekler'' arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form dolduruluyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Kılıçdaroğlu'nun kardeşi: Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum