Türkiye'deki koronavirüs cezasının yarısı Gaziantep'te uygulandı

Gaziantep Valisi, koronavirüs nedeniyle gerçekleştirilen denetimlerde bugüne kadar uygulanan 144.3 milyon TL'lik cezanın, Türkiye genelinde yazılan cezaların yarısı kadar olduğunu açıkladı.

Türkiye'deki koronavirüs cezasının yarısı Gaziantep'te uygulandı
Türkiye'deki koronavirüs cezasının yarısı Gaziantep'te uygulandı
GİRİŞ 16.05.2020 14:16 GÜNCELLEME 16.05.2020 14:16
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Gaziantep Valisi Davut Gül, koronavirüs tedbirleri kapsamında kentte uygulanan denetimlerde bugüne kadar 92.714 kişiye 144.3 milyon TL ceza yazıldığını belirtti. Tedbirlerin daha sıkı uygulanmasını isteyen bir vatandaşa cevap veren Gül, ülke genelindeki koronavirüs cezalarının yarısının Gaziantep'te uygulandığını açıkladı.

KENTTE KORONA VAKALARI ARTIYOR

Türkiye geneline oranla koronavirüs vakalarında artış yaşanan Gaziantep'te, denetimlerde uygulanan cezanın da Türkiye'de yazılan cezaların yarısını oluşturduğu öğrenildi. Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Valiliği'nin resmi sosyal medya adresleri üzerinden yapılan açıklamalarda kentte bugüne kadar koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde kurallara uymayan 998 iş yeri 92 bin 714 kişiye ceza yazıldığı belirtildi.

"144.3 MİLYON LİRA PARA CEZASI UYGULANDI"

Valilik hesabından 14 Mayıs günü paylaşılan açıklamada, "Covid 19 tedbirleri kapsamında bugüne kadar emniyet ve jandarma ekiplerimiz tarafından 998 iş yeri ve 92.714 kişiye toplamda 144.3 milyon TL tutarında idari para cezası uygulanmıştır. Denetimler devam edecek olup, salgın tehlikesini ortadan kaldırmak için lütfen kurallara uyalım" denildi.

CEZALARIN YARISI GAZİANTEP'TE KESİLDİ

Vali Gül ise daha sert tedbirler uygulanmasını isteyen bir vatandaşa cevap olarak, "Türkiye'de toplam yazılan cezanın yarısını Gaziantep'te yazdık! Sizlere büyük iş düşüyor; bu paraları öderken çok büyük sıkıntı çekeceksiniz, lütfen çevremizdeki insanları uyaralım" dedi.

ETİKETLER
karantina
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Rizeli 1 ay önce Şikayet Et
  Yöneticiler Fazla işgüzarlık yapılmış geliyor bana.Anadolu insanı Devletin kurallarına saygılıdır Hele ki Gaziantep'ten beklemezdim.
  Cevapla
 • Husaynn 1 ay önce Şikayet Et
  Ey zalim insanogulları sizler Allah'ın ordularından kurtulmamayimi calisyorsunuz. Sizler haktan yuzceviren seriati inkar edip tatbik etmeyen cahil cuhale zihniyeti tasiyan eski mekke müşrikleri gibisniz. Allah bu azabi sizlerin islah olmaniz için gönderdi ama olmuyrsunz. İsrarla Allah hidayet etsin. Allah subhane teala ne zaman musibeti def eder ve birakir onu keyfiyetine mechuldur. Onun icin Allaha ibadet edin ona şirk koşmayin onun rasulun yolundan gidin ki kurtulursunuz. Hevasini ilah edinenlerden olmayın beşiri sistemler birer can yakicidır.
  Cevapla
 • Asım 1 ay önce Şikayet Et
  ikaz edildiği halde Anında maske takmıyorsa cezayı hak eder. Karı koca yanyana yürüyor diye ceza kesilmesin. Kontrol ve ceza Faydaya yönelik olmalı, kuru kuruya para toplamak için olmamalı. inisiyatif yetkililerdedir.
  Cevapla
 • Zekeriya Ç. 1 ay önce Şikayet Et
  Bence çalışan sadece orası olduğu için cezaların yarısı orada Sakarya'da hala birçok mevkide insanlar dışarıda maskesiz çocuklar gençler sokakta ailelerin umrunda değil ama en önemlisi denetim yok.Sürekli yasak geliyor ama denetim mekanizması sıfır olduktan sonra yasak olsa ne olur.
  Cevapla
 • Ali kara 1 ay önce Şikayet Et
  Bütün fabrikalar izin alıp çalışıyor bu yüzden gaziantep 'de fazla vaka var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İbrahim Kalın: Asıl soru neden Ayasofya'nın 1934'te müzeye çevrildiği
Ertuğrul Özkök sinsiliğe devam ediyor: Ayasofya'yla ilgili tepki çeken yazı