DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nu topa tuttu

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, katıldığı bir televizyon programında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve CHP'li belediyeleri adeta topa tuttu. CHP'li belediyelerin, yardım toplama kampanyalarına tepki gösteren Aksakal "Hayrola! Ayrı bir devlet mi kurdunuz?" diye sordu. Kılıçdaroğlu'nun "yeni kurulan partilere de vekil veririz" açıklamalarını ise "senin vekillerin koyun mu?" diyerek eleştirdi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nu topa tuttu
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nu topa tuttu
GİRİŞ 19.05.2020 00:55 GÜNCELLEME 19.05.2020 00:55
Bu Habere 145 Yorum Yapılmış

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, merkezi yönetimden ayrı yardım kampanyaları düzenleyerek algı oluşturmaya çalışan CHP'li belediyelere sert çıktı. Aksakal, "Türkiye merkezi yönetimle yönetilir. CHP'li büyükşehirler 'biz iktidara alternatif olabiliriz' diye yaptı. Bunu özellikle İstanbul'da böyle yapıldı. Burada devletler merkezi idareyle inatlaşmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum." dedi.

"HAYROLA YENİ BİR DEVLET Mİ KURDUNUZ?"

Aksakal, CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanının sık aralıklara toplanıp açıklama yapmalarına da tepkiliydi. Aksakal, "Har vurup harman savurursanız geleceğiniz nokta budur! Siyasi saiklerle hareket edilmemelidir. Senin siyasi komplekslerine kurban edilecek yer değil orası CHP'li belediye başkanları sürekli toplanıyor ortak deklarasyon yayınlıyor. Hayrola yeni bir devlet mi kurdunuz? Burası muz cumhuriyeti mi?" diyerek tepki gösterdi.

 

 

CHP'NİN VEKİLLERİ KOYUN MU?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, yeni kurulan partilere milletvekili transfer etme teklifini de değerlendiren Aksakal, Kılıçdaroğlu'na "Senin vekillerin koyun mu?" diye sordu.

Demokrasilerde böyle bir şeyin olmaması gerekir. CHP'nin milletvekilleri koyun mu çok affedersiniz oraya gidin, gelin bu nasıl solculuktur? CHP demokrasinin sahibiyiz diyor ya, bu demokrasi sahibi olmak değil..." ifadeleriyle Kılıçdaroğlu'nun kiralık vekil açıklamalarını eleştirdi.

YORUMLAR 145
 • murat 3 yıl önce Şikayet Et
  buda kendini niğmetten sayıyor dönek
  Cevapla
 • Cumali 3 yıl önce Şikayet Et
  Son seçimde Adaylarini geri çekerek Millet ittifakına destek çikmiştir Bay ÖNDER simdi söylediklerinin hiç bir kıymeti yokdur DSP ARTİK DİRİLMEZ ÖLMÜŞ ÖLMÜŞ UNUT
  Cevapla
 • Cenk 3 yıl önce Şikayet Et
  Önder bey sizde isteyin sizede versinler, belediye seçimlerinde adaylarınızın CHP lehine çekildiğini unutmadık
  Cevapla
 • hemmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye'nin koronavirüsleri. Allah sizi bildiği gibi yapsın...
  Cevapla
 • Addem 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam chp nin başına geçmesi lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hasan Öztürk yazdı: Türkiye terörle mücadelede Amerikan eksenine girer mi?
İsrail baskınında Nasır Hastanesi'nde bulunan 2 bin Filistinlinin akıbeti bilinmiyor