Bilim Kurulu üyesinden kontrollü sosyal hayatın 5 önemli kuralı

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüsle mücadele için oluşturulan Bilim Kurulunda görevli Prof. Dr. Tevfik Özlü, kontrollü sosyal hayatın 5 kuralını resmi Twitter hesabından açıkladı. Özlü, "Zorunlu değilse evden çıkma. Dışarıya çıktığında kapalı ortamlardan uzak dur. Diğer insanlarla sosyal mesafeni koru. Toplumda maskeni usulüne uygun şekilde tak. El hijyenine dikkat et" ifadelerini kullandı.

Bilim Kurulu üyesinden kontrollü sosyal hayatın 5 önemli kuralı
Bilim Kurulu üyesinden kontrollü sosyal hayatın 5 önemli kuralı
GİRİŞ 19.05.2020 03:10 GÜNCELLEME 19.05.2020 03:13
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kontrollü sosyal hayat ile ilgili vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

 

 

"KÜRESEL TEHDİDE KARŞI MÜCADELEMİZİ ZAFERLE SONLANDIRMALIYIZ"

"19 Mayıs 1919, ulusun makus talihinin değişmesi için ilk adımın atıldığı tarihtir" diyen Prof. Dr. Tevfik Özlü, "İçinde bulunduğumuz bu zor günleri aşmak için kenetlenerek, aynı ruhla küresel tehdide karşı ulusal mücadelemizi zaferle sonlandırmalıyız. O gün yaptık, yine yapacağız. Az kaldı, gayret!" ifadelerini kullandı.

"TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAYALIM"

Bugüne kadar salgının kontrol altında tutulduğunu belirten Tevfik Özlü, "Dişimizi sıkıp, tedbiri elden bırakmayalım ve tümüyle bu atağı sonlandıralım. Kontrollü sosyal yaşamı başarabilirsek, salgını tekrar başlatmadan her şey normale dönmeye başlayacak" dedi.

KONTROLLÜ SOSYAL YAŞAMIN 5 KURALI

Kontrollü sosyal hayatın 5 kuralını vatandaşlarla paylaşan Prof. Dr. Tevfik Özlü, şu ifadeleri kullandı:

"Zorunlu değilse evden çıkma. Dışarıya çıktığında kapalı, havasız, kalabalık ortamlardan uzak dur; tenhada, açık havada kal. Her koşulda diğer insanlarla sosyal mesafeni koru. Toplumda maskeni usulüne uygun şekilde tak. El hijyenine dikkat et.

Bu 5 kurala dikkat ederek işimize, gücümüze dönebilir; hayatımızı normale getirebilir ve bunu yaparken de ikinci bir atağa neden olmayız. Hayatımızı virüsten geri almanın şu anda tek yolu bu"

YORUMLAR 8
 • İsa Keskin 2 yıl önce Şikayet Et
  Şuna 'kontrollü' değil de ' temkinli sosyal hayat' desek.
  Cevapla
 • C.Türk 2 yıl önce Şikayet Et
  Ee Yıllarca İslam ile Müslüman ile Giyimi kuşamı ile uğraştı Dünya Allah Şimdi ceza olarak Maske(Peçe), de taktırır! Tulumda giydirir.
  Cevapla
 • Kartal 2 yıl önce Şikayet Et
  Sana Allah mı dedi maske tak diye
  Cevapla
 • F....Y.... 2 yıl önce Şikayet Et
  Bide halkımız maskeyi doğru kullanmayı öğrenebilse, yok sa maskenin hiçbir koruyuculuğu kalmıyor.Dostlar alışverişte görsün misali maske takılıyor.
  Cevapla
 • Ismail 2 yıl önce Şikayet Et
  Bilim kurulu üyeleri televizyonlarda yer bulmak adına 20 milyon gencin ve cocugun piskolojisini düşünmüyorlar bu çocukların ilerde suç işleme oranını nasıl etkiliycek bunların aile durumları ne olcak bunlarada aciklik getirsinler.
  Cevapla
 • Hasan 2 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa normal hayata dondu cok abartiyoruz bazi seyleri
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Külliye'de EYT zirvesi! Başkan Erdoğan, Bakan Nebati ve Bakan Bilgin'i kabul etti
ABD, Türkiye'nin kara harekatıyla ilgili ilk kez tarih verdi