Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı il 33'e yükseldi

Koronavirüse pandemisine karşı Türkiye'de önlemler büyük bir titizlikle alınmaya devam edilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Koca'nın 'Kontrollü sosyal hayat' diye nitelendirdiği dönemde salgına karşı en önemli silah kuşkusuz maske olacak. Bununla birlikte 33 ilimizde sokağa maskesiz çıkılması da yasaklandı.

GİRİŞ 22.05.2020 11:30 GÜNCELLEME 22.05.2020 11:36
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Salgında maske kullanımının önemi gün geçtikce daha da önem arz etmeye başladı. Kişilerin kendilerini korumak ve daha önemlisi eetrafındaki insanları korumak amacıyla maske takması hayati derecede önemli. Türkiye'de maske takma alışkanlığı gün geçtikçe daha da iyiye giderken bunun istisnaları da oluyor. Bu istisnaların da önüne geçebilmek adında 33 ilde sokağa maske takmadan çıkılması da yasaklandı.

 

"Kontrollü Sosyal Hayat" sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM'ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?

 

Koronavirüs salgını nedeniyle Mardin, Malatya, Bursa, Kocaeli, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Zonguldak, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu ve Amasya'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

ETİKETLER
İstanbul Antalya İzmir
YAZDIR
YORUMLAR 65
 • Çavuş 3 ay önce Şikayet Et
  Bütün illerde uygulanmalı, Neden 33 ilde mecbur oldu.
  Cevapla
 • Vatan 3 ay önce Şikayet Et
  Ankara İstanbul izmir niye yok. Şaşırdım
  Cevapla
 • Gökhan 3 ay önce Şikayet Et
  Farkında olmadan hasta olanlar başkalarına bulaştırmasın diye maske öneriliyordu. Umarım yasak abartılıp mecburiyetten 1-2 dk maskeyi çıkartanlara terörist muamelesi yapılmaz.
  Cevapla
 • Adalet 3 ay önce Şikayet Et
  Hayati öneme sahip maskeleri çıkarttıracak mecburiyetler nelerdir?
  Cevapla
 • serkan 3 ay önce Şikayet Et
  giresun da yasak
  Cevapla
 • Serdar 3 ay önce Şikayet Et
  Abi istanbul niye yok acaba ben denizliliyim ama
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cübbeli Ahmet Hoca'nın '2 bin selefi dernek silahlandı' sözleri sonra İçişleri'nden açıklama
Nihat Özdemir: Taraftar isteğimiz reddedildi!