Başkan Erdoğan'dan dünyaya mesaj: Kimseye peşkeş çekilmesine göz yummayacağız

Başkan Erdoğan, ABD'deki Müslümanlara bayram mesajI gönderdi. Erdoğan mesajında, ''Üç dinin kutsalı olan, ilk kıblemiz Kudüs'ü Şerifin, dünya Müslümanlarının kırmızı çizgisi olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Filistin topraklarının kimseye peşkeş çekilmesine göz yummayacağız," ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 24.05.2020 21:56 GÜNCELLEME 24.05.2020 21:56
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki Müslümanlara videolu Ramazan Bayramı mesajı gönderdi.

DÜNYAYA FİLİSTİN MESAJI: ASLA GÖZ YUMMAYACAĞIZ

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

Rabb'imden, bu mübarek günlerin, Amerikalı Müslümanlar ile tüm İslam Aleminin ve insanlığın huzur, güven, barış içinde yaşayacağı bir dönemin müjdecisi olmasını diliyorum. Salgın süreci göstermiştir ki; dünyadaki hiçbir bölge, ulus veya ülke için hiyerarşiler ve ayrıcalıklar geçerli değildir. Üç dinin kutsalı olan, ilk kıblemiz Kudüs'ü Şerifin, dünya Müslümanlarının kırmızı çizgisi olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Filistin topraklarının kimseye peşkeş çekilmesine göz yummayacağız.

'ANCAK KÜRESEL İŞ BİRLİĞİYLE ÜSTESİNDEN GELİNEBİLİR'

 

ABD'li Müslümanların Ramazan Bayramı'nı tebrik eden Erdoğan, "Bu mübarek günlerin, Amerikalı Müslümanlar ile tüm İslam aleminin ve insanlığın huzur, güven, barış içinde yaşayacağı bir dönemin müjdecisi olmasını diliyorum. Salgın süreci göstermiştir ki dünyadaki hiçbir bölge, ulus veya ülke için hiyerarşiler ve ayrıcalıklar geçerli değildir. İnsanlığı tehdit eden yoksulluk, terörizm, İslam düşmanlığı, ırkçılık, göç, savaş, hastalık ve çeşitli çatışmalardan kaynaklanan sorunların üstesinden, ancak küresel iş birliğiyle gelinebilir." diye konuştu.

Küresel düzenin, uzun zamandır adalet, barış, huzur ve düzen üretemediğinin açık bir gerçek olduğuna işaret eden Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

'RAMAZAN AYI'NDA MAALESEF...'


"Daha geçen hafta İsrail tarafından Filistin'in egemenliğini ve uluslararası hukuku hiçe sayan yeni bir işgal ve ilhak planının devreye sokulduğuna şahit olduk. Filistin topraklarının kimseye peşkeş çekilmesine göz yummayacağız. Üç dinin kutsalı olan, ilk kıblemiz Kudüs'ü Şerifin, dünya Müslümanlarının kırmızı çizgisi olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Diğer taraftan, herkesin salgına odaklandığı bu dönemde, mazlum Suriye halkının dramı devam ediyor. Libya'da ise darbeci Hafter güçleri kendi halkına saldırmayı, ülkeyi ve bölgeyi istikrarsızlaştırmayı sürdürüyor. İslam dünyasının pek çok yerinde, kan ve gözyaşı mübarek Ramazan ayında da maalesef kesintisiz aktı."

'KÜRESEL SİSTEM ADİL BİR ŞEKİLDE YENİDEN TASARLANMALI'

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Batı ülkelerinde yaşayan kardeşlerimiz ise hemen her gün İslam düşmanlığı ve ırkçılık tezahürü yeni bir saldırıyla karşılaşıyor. Koronavirüs salgını süreci, küresel tehditler karşısında uluslararası kurumların işe yararlılığının ve güvenilirliğinin daha derin şekilde sorgulanmasına yol açtı. Bu vesileyle bir kez daha "Dünya beşten büyüktür." diye ifade ettiğimiz küresel sistemin adil şekilde yeniden tasarlanması çağrımızı yineliyoruz. Türkiye olarak, küresel salgın ile mücadele kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri dahil, bizden destek talep eden her ülkeye cevap vermeye gayret gösterdik. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmiş kardeşlerimize Allah'tan rahmet ve ailelerine sabır diliyor, tedavi görmekte olanlara acil şifa niyaz ediyorum. Hiç şüphesiz bu iklimde yaptığımız dualar, her zamankinden daha içten ve samimidir. Ramazan ayını ve bayramı buruk geçirmiş olsak da kalplerimiz bir ve beraberdir."

Erdoğan, sözlerinin sonunda Amerikalı Müslümanların Ramazan Bayramı'nı, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları adına tebrik etti.

ETİKETLER
açıklama
YAZDIR
YORUMLAR 30
 • TuncTunc 1 ay önce Şikayet Et
  Avrupayi avrupa yapan onun insani degerleri degildir.Teknik bilgileridir.Ama teknikte akil kafa gücüne dayanir yani sen yap seninde olsun.Hollanda Almanya Belcika isvec vs.ülkeler´de insan haklari´demokrasi´Hak´hukuk´Guguk gibi kavramlar ilk sirada kendileri ondan sonrada ba$kalari icindir.Ve bu ülkeler asla asla asla diger milletleri ayni göz hizasinda görmez´buda avrupanin özelikle almanyanin kronikle$mi$ hastaligidir.$u kesin bir sava$ durumunda almanya bir degil bin tane bile hitler cikartir,Dünya sava$ini kazansalardi hitlerin heykelleri her yerde olcakti.
  Cevapla
 • Nokta 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbim bir çıkış yolu gösterecektir inşallah ,Reisim hazir da bekliyoruz .Emret yeter.
  Cevapla
 • evet_isyan 1 ay önce Şikayet Et
  Napacan la? Atıp tutma burada Aha Filistin orada burada delikanlılık yapacağına kalk git tutan yok! 90larda Çeçenistan'a ve Bosna'ya savaşa gidenler bunu cumhurbaşkanının talimatıyla yapmadılar Allah, İslam ve ümmet aşkına kalkıp kendileri gittiler.
  Cevapla
 • Abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  Reis diye yazılır,Adam diye okunur.İşte O ki Recep Tayyip Erdoğan.
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Birak gel avrupayida gor adami.
  Cevapla
 • Akpli vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Ya avrupa ulkelerini gordugu halde hala ulkesini elestiren insanlar var ya hayret ediyorum ya.. devletimden istegim bu elestiren arkadaslari korona surecinde 1 ayligina avrupaya gondersin ulkesinin kiymeyini anlasinlar.
  Cevapla
 • Türkiye 1 ay önce Şikayet Et
  Avrupa yozlaşmış ve çürümüş milletler topluluğudur. Fakat içimizdeki hainler ve destekçileri bilerek Avrupa'yı güzelliyorlar, sırf Türkiye kötü olsunda reis gitsin diye. Bunlar içimizdeki mandacılar, bunlara istediğin kimliği verebilirsin, bunlara hepsi uyar. Ama bu reziller çok güzel de milliyetçilik numaraları yaparlar.
  Cevapla
 • Sami 1 ay önce Şikayet Et
  Onu bize değil dostun Trump a söyle.
  Cevapla
 • Akpli vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Hadi ordan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Maskesiz kadın metroda olay çıkarttı! Güvenliği görünce taktı ama...
ABD'nin yakışıksız çıkışına Türkiye'den jet cevap!