Tunç Soyer fena yakalandı! Anında sildi ama artık çok geçti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, Twitter'da fena yakalandı. Troll hesabından kendi reklamını yapmaya çalışan Tunç Soyer, yanlışlıkla resmi hesabından paylaşım yapınca alay konusu oldu. Hüsranla sonuçlanan girşimin ardından, Soyer'e AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan tepki ve öneri geldi.

Tunç Soyer fena yakalandı! Anında sildi ama artık çok geçti
Tunç Soyer fena yakalandı! Anında sildi ama artık çok geçti
GİRİŞ 25.05.2020 18:25 GÜNCELLEME 25.05.2020 18:55
Bu Habere 227 Yorum Yapılmış

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kerem Ziya Yangöz adlı twitter kullanıcısının kendisi hakkında paylaştığı, 'Her sabah Belediye'ye gelirken durup kuşları beslediğini biliyor muydunuz? yazılı paylaşımını, 'Sadece insanların değil İzmir'deki bütün canlıların başkanı' açıklaması ve emojileri ile başkasının hesabıymış gibi şahsi hesabından paylaşarak kendisini övdü.

 

PAYLAŞIMI APAR TOPAR SİLDİ

Tunç Soyer, söz konusu paylaşımı yanlışlıkla resmi hesabından yaptığını fark edince apar topar silse de iş işten geçti.


HAMZA DAĞ'DAN SOYER'E ÖNERİ

Soyer'i eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı troll hesabından atacağı tweeti kendi hesabından attı. Tek çalışma alanları PR ve algı diyorduk ama onu da beceremediler."  Dağ, yaptığı paylaşımının altına ise şu yorumda bulundu:

"Siz zahmet edin çalışın. İzmirliler sizi över zaten. Bu sayede troll hesaplarla da uğraşmak zorunda kalmazsınız". Hamza Dağ'ın yaptığı paylaşım sonrasında ise pek çok kişi, destek verdi. Hamza Dağ'ın paylaşımını retweet yapan kullanıcılar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i eleştirdi. Tunç Soyer ise, bir süre sonra paylaşımını kaldırdı.SOYER'DEN AÇIKLAMA GELDİ: İSTİFASINI VERDİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kerem Ziya Yangöz adlı twitter kullanıcısının kendisi hakkında paylaştığı, 'Her sabah Belediye'ye gelirken durup kuşları beslediğini biliyor muydunuz? yazılı paylaşımına, kendi hesabından yorum yapmasının ardından açıklama yaptı. Söz konusu paylaşımı kendisinin yapmadığını belirten Soyer, ''Kişisel sosyal medya hesabıma mesajları girmekle sorumlu bir personel, kendi hesabından attığını düşünerek bir paylaşımda bulunmuştur. Hatasını fark edip sorumluluğu gereği istifasını vermiştir'' dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 227
 • halil 1 ay önce Şikayet Et
  bunlarin bir hizmetini gosteririmisiniz..hala bu Chp secmeni hizmete degil,incik boncuk seylere oy veriyor,resmen koyunlar..hizmet sorduklari yok..kafayi yemis bunlar..
  Cevapla
 • DİYARBAKIR'LI 1 ay önce Şikayet Et
  Belki asıl paylaşımı yapan ''Kerem Ziya'' da Soyer'dir. bu chp'liler sahtekarlıkta zirve yapmış.
  Cevapla
 • OFLU RECEP 1 ay önce Şikayet Et
  diyarbakırlı kardeşim anlaşılan yaşın genç bu chp liler hırsızlık çalma rüşvet sahtekarlık yalan iftira çamur atmak tan başka bir şey yapmazlar.ki 40 yaşını aşmış kimse bunların geçmişini bilir ama maalesef gider oyunu gene chp ye verir bu ne kadar katı bir partizanlık değil mi bu saydıklarımdan fazlasını yapıyorlar taş taş üstüne koymuyor lar hizmet yatırım hiç bilmezler hükümettey kende bankaları devlet le beraber batırırlar gene gözü dönmüş bu seçmen gider oyunu onlara verir hizmetler yapanlara vermezler bir söz vardır insanlar bilmem ne olduğu yere giderler bizim seçmenimiz de bu hesap
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  İyilik Allah rızası için gizli yapılmalı insanların övgüsünü kazanayım diye yapılan fiiller iyilik olmaktan çıkar gösterişe riyaya girer bunu idrak edemeyen cahil ve ahmak iyi birşey yaptığını sanıp böbürlenir.Oysa iyilik yapıldığı an derhal unutulmalıdır.Aksi olursa kul için gösteriş için yapılmış olur sevaptan mahrum kalınır.Sade gösterişsiz hayır hasenet yapmayı Rabbim nasip etsin cümlemize.Amin.
  Cevapla
 • Samii 1 ay önce Şikayet Et
  Pr çalışmasını izmirlilere yapmıyor nasılsa izmir oyunun rengini değiştirmez. Önemli olan genel merkeze şirinlik yapmak ki gelecek seçimdede başkan olsun.
  Cevapla
 • vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  izmirliler bundan daha iyisini haketmiyor . yaşasın izmirli trol başkan ve trol izmirliler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çiftçinin sıra dışı keşfi! Öyle bir şey buldu ki...
BDDK'dan bankalara 11 maddelik talimat: Emekliye sms ile kredi!