Yasak kalkıyor: Sultanahmet Camii ilk cuma namazına hazırlanıyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan camiler, açılış için hazırlanıyor. Sultanahmet Camii, 29 Mayıs'ta kılınacak ilk Cuma namazı için Fatih Belediyesi ekipleri tarafından bugün dezenfekte edildi.

GİRİŞ 26.05.2020 14:19 GÜNCELLEME 26.05.2020 14:29
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan camiler, kabine toplantısının ardından alınan kararla açılış için hazırlanıyor. Sultanahmet Camii, 29 Mayıs'ta kılınacak ilk Cuma namazı için Fatih Belediyesi ekipleri tarafından bugün dezenfekte edildi.

 

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu ibadete kapalı olan camilerde 29 Mayıs'ta ilk Cuma namazı kılınacak. Kılınacak ilk Cuma namazı için Sultanahmet Camii, Fatih Belediyesi ekipleri tarafından bugün dezenfekte edildi.

Ekipler camii içerisinde bulunan halı, kolon, giriş gibi temasın olabileceği yerleri dezenfekte etti. Ayrıca cami ve mescitlerin açılması ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile de genelge gönderildi.

 

 

Genelgeye göre cami ve mescitlerde cemaatle birlikte yalnızca öğle, ikindi ve cuma namazları kılınacak. Diğer vakitlerde münferiden namaz kılmak isteyenler için cami ve mescitler açık tutulacak.

YORUMLAR 3
 • GÖRELE... 2 yıl önce Şikayet Et
  Kurala uymayanlara ağır cezalar verilmesi lazım bence hapis bile olabilir Çünkü kuralsızlık bu işleri bozuyor bu işleri bu hale getiriyor kurala uymak millete zor geliyor kurala uyumazsam başkasına bulaştırsın kendine bulaştırsın yetkililerin ağır cezalar yazması lazım.
  Cevapla
 • murtaza 2 yıl önce Şikayet Et
  Yasağın kalkması için çocuklar ve yaşlılara yasak kalkması gerek
  Cevapla
 • Hanifi sağır 2 yıl önce Şikayet Et
  Insallah yarabbim hastalara sifa nasip eyle
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Norveç'ten Türkiye açıklaması: Pençe-Kılıç Harekatı yorumu
Kılıçdaroğlu'na biat mı etti? Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu'nun kulağını çekti