FETÖ'cü Emre Uslu bu kez de Kürtçe müzik yalanıyla ortaya çıktı!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), Türkiye’de kaos, panik ve endişe oluşturmak amacıyla gerçek dışı bilgileri özellikle sosyal medya üzerinden yaymayı sürdürüyor. FETÖ’nün, sosyal medya üzerinden kara propaganda üretmekle görevlendirdiği firari üyeleri, bu kez Ankara Etimesgut’ta yaşanan adli bir olayı, Kürtçe müzik tartışması gibi gösteren gerçek dışı paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.

FETÖ'cü Emre Uslu bu kez de Kürtçe müzik yalanıyla ortaya çıktı!
FETÖ'cü Emre Uslu bu kez de Kürtçe müzik yalanıyla ortaya çıktı!
GİRİŞ 03.06.2020 09:48 GÜNCELLEME 03.06.2020 09:48
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Olayı, FETÖ'nün firari üyesi Emre Uslu’nun başını çektiği FETÖ’cüler gizli ve açık hesaplardan çarpıtarak, hızla sosyal medyaya yaydı.

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde otomobilin içinde yüksek sesle müzik dinleyen 3 kişiyi uyaran Barış Çakan'ın adlı gencin öldürülmesi, sosyal medyada paylaşımlarla Kürtçe müzik dinlediği gerekçesiyle öldürüldüğü iddialarıyla yer aldı.

Bu gerçek dışı olay, firari FETÖ’cü Emre Uslu tarafından ‘ırkçılık’ olarak yansıtıldı. Terör örgütü üyesi Emre Uslu, sosyal medya hesabından olayla ilgili “Sonra sorsan bu çocuğu öldürenler de dahil ezici çoğunluk Türkiye’de ırkçılık yoktur der…” mesajı yayınladı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı ise, bunların gizli örgüt hesapları olduğunu fark etmeden çarpıtılmış bilgiyi paylaşarak hızla yayılmasına neden oldu. 

ÖRGÜT SOSYAL MEDYADA GÜVENİLİR HESAPLARI KULLANIYOR

Bilişim Uzmanı Mustafa Sansar, DHA muhabirine terör örgütü FETÖ’nün sosyal medyayı nasıl kullandığını şöyle anlattı:

"Sosyal medya hayatımıza girdiği andan itibaren bilgi kirliliği kaçınılmaz oldu. Bir tweet anında trend topik olabiliyor, bir olay bir vaka. Bu vakaların gerçek olup olmadığını insanlar araştırmadan ne yazık ki paylaşabiliyorlar üzerine yorumlar yazarak 'gerçekte varmış gibi' yayılmasını sağlayabiliyorlar. İşin enteresan tarafı bunu çok bilinen, güvenilir olduğunu düşündüğümüz kişiler de yaymaya başladığında kaos ortamına dönüyor. Sonrasında da ne yazık ki, devlete güvensiz bir ortam oluşturuluyor. Örgütler bu durumu çok iyi kullanıyor. Bu nedenle insanlar devlete güvenle ilgili sıkıntılar yaşıyor. Devletin resmi kanallarından yapılan yayınları dikkate almayarak, kimin ilk paylaşımı yaptığını bilmeden milyonlarca kişinin paylaşması nedeniyle, öyleyse ‘binlerce, on binlerce kişi paylaşmışsa doğrusu budur’ diyerek paylaşmaya devam ediyorlar. Bilgi kirliliği böyle gerçekleşiyor” 

RESMİ AÇIKLAMALAR TAKİP EDİLMELİ

Örgütlerin birçok sahte hesap üzerinden bu bilgileri yaymaya başladığını belirten Sansar, onların izledikleri yol haritası için de şunları söyledi:

“Önce bu sahte hesapları açtıkları andan itibaren gerçek kişiler gibi başlıyorlar. Hatta bu hesaplarda ilk dönemlerde gerçekten doğru paylaşımlarda bulunuyorlar. Bu sahte hesapların takipçi sayılarını bu yöntemle artırıp, daha sonra örgütün talimatı doğrultusunda hangi yalan haberi yaymak istiyorlarsa kullanmaya başlıyorlar. Sosyal medya kullanıcıları bu gibi olaylarda devletin resmi açıklamalarını dikkate almalılar. Günün sonunda paylaşımların doğru olma ihtimali çok düşük. Çünkü örgütlerin sahte hesaplar üzerindeki paylaşımları arasında doğru 1 ise yanlış 100.” 

YÜKSEK SESLE MÜZİK DİNLEME KAVGASI

Etimesgut Alsancak Mahallesi'nde 31 Mayıs’ta meydana gelen olayda Barış Çakan ve arkadaşı B.A., parkta araç içinde yüksek sesle müzik dinleyen 3 kişiyi uyardı. Araçtakilerin buna tepki göstermesi üzerine çıkan kavgada Barış Çakan bıçaklandı ve hastanede hayatını kaybetti. Olayın ardından araçta bulunan A.B., K.H.Y. ve Ö.K.Y. gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Sosyal medyada Barış Çakan'ın Kürtçe müzik dinlediği gerekçesiyle öldürüldüğü iddiaları yer aldı. Valilikten yapılan açıklamada olayın Kürtçe müzikle ilgisi olmadığı, Barış Çakan ve arkadaşının, şüphelileri yüksek sesle müzik dinlememeleri konusunda uyarması sonucu meydana geldiği belirtildi.

YORUMLAR 7
 • kayseri 38 1 yıl önce Şikayet Et
  ya bu adamlarin hesaplarınin turkiyede gorulmesi engellenemez mi gordukce ismini duydukca sinirlerim oynuyor vatan hainleri....
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir insanın sahip olduğu bir fikir düşünce islamı ve siyasi görüşü olur. Bunun ne oldugu bellisiz.
  Cevapla
 • kılıç 1 yıl önce Şikayet Et
  mit buna bir nokta koysa olmazmı böyle itleri konuşturuyorlar
  Cevapla
 • 9 köyden kovulan 1 yıl önce Şikayet Et
  bu kadar yalan bu kadar iftira yorulmadın mı? miğden bulanmadı mı? insan olan biraz düşünür...
  Cevapla
 • bitlisli 1 yıl önce Şikayet Et
  ulan kalitesiz sana türkiyede nefes almana bile müsaade etmek yok bu topraklar bizim cekin ellerinizi sen ve senin gibi itler buralarin adil sahibi bizleriz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ruslardan 40 bin TL'ye İstanbul aktarmalı 'Taliban turu'
Casuslar yerli helikopteri böyle hedefe koymuş: T-70'i ortadan kaldırmalıyız