Can Dündar'ın kaçak villasında yıkım başladı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, firari gazeteci Can Dündar'ın villasının kaçak olan sundurma, çardak ve havuz ile bahçe duvarının yıkımına yönelik harekete geçildi. Yıkıma, pergolaların ahşap kısımlarının kesilmesiyle başlandı. Muğla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca tahliye için gönderilen ihbarnamenin ardından yıkımı, Dündar'ın kendisinin yaptırdığı öğrenildi.

Can Dündar'ın kaçak villasında yıkım başladı
Can Dündar'ın kaçak villasında yıkım başladı
GİRİŞ 04.06.2020 14:05 GÜNCELLEME 04.06.2020 14:05
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Kumbahçe Mahallesi'nde bulunan Can- Dilek Dündar çiftinin villasıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Bodrum Orman İşletme Müdürlüğü'nce 1184 ada ve 4'üncü paftada bulunan, 5 milyon lira değerindeki 376 metrekarelik deniz manzaralı villanın bahçe duvarının, ormanlık alanı işgal ettiği, 27 metrekarelik orman arazisinin bahçeye katıldığı tespit edildi. Orman mühendislerinin gerçekleştirdiği harita ölçümleri sonucu belirlenen işgal, suç zabıt tutanağı altına alındı. Villanın 188 metrekarelik kısmının ise hazine arazisi içinde yer alması nedeniyle Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü'ne ihbarname gönderildi. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nce yapılan inceleme sonrası hazırlanan tutanaktaki tespitlerde şöyle denildi: 

"Ruhsata aykırı olarak 27 metrekare orman alanı işgal edilmiş. Orman arazisi duvarla çevrilip villaya katılmış. Villaya kaçak eklenti olarak yine orman alanı içine havuz yapılmış. Villanın 188 metrekarelik kısmı ise maliye hazinesi arazisi içerisinde kalmaktadır."Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılırken, villanın bazı bölümlerinin kaçak olduğunun ortaya çıkması üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Yapılan incelemeler sonucu Can- Dilek Dündar çiftine, işgal ettikleri 188 metrekarelik hazine arazisini 15 günde tahliye etmeleri için ihbarname gönderildi. Bu sürede arazinin tahliye edilmemesi halinde, işgal edilen alana yapılan havuz, bahçe duvarı, sundurma ve çardak yıkılacak. Dündar çiftine 148 bin 144 lira ecrimisil cezası kesildiği de öğrenildi.

Dündar'ın işgal ettiği 188 metrekarelik kısma havuz ve bahçe yaptığı, alanın, imar planına göre ise kısmen yol, kısmen park, kısmen de 3'üncü derece arkeolojik sit alanı olduğu ortaya çıktı. Can Dündar'ın, araziyi 2009 yılından beri işgal ettiği bildirildi.Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce kaçak eklentilerin yıkımı sırasında eşyaların zarar görmemesi amacıyla villanın tahliye edilmesi için 28 Mayıs'ta Can Dündar'ın İstanbul'daki evinin adresine tebligat gönderildi. Tebligatta yıkımın 11 Haziran'a kadar yapılması istendi. Dündar, tebligatın ardından bugün villasına yıkım için 2 işçi göndertti. Yıkıma, pergolaların ahşap kısımlarının kesilmesiyle başlandı.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 31
 • bağımsız 2 ay önce Şikayet Et
  komple yıkın gitsin niye uğraşıyorsunuz tıraşla
  Cevapla
 • dddd 2 ay önce Şikayet Et
  dünyanın haramı nı yiyenlere lanet olsun suç bula bula çatının sundurması mı bulunmuş
  Cevapla
 • selocan 2 ay önce Şikayet Et
  iki agac icin sokaga düşenler ormanı katletmis gördünüz mü gezici hainler
  Cevapla
 • temel 2 ay önce Şikayet Et
  ne guzel yikim yapiyorlar alay eder gibi bir hafta verirsin o zaman icin de kendisi yikmaz ise makine var bes on adam gønder yerler bir eder masraf da gunluk 100 bin yazarsin bu sorun biter adamlar civi ile mi yikiyor kac gun oldu daha yikilan fazla bir sey yok neyi bekliyorlar bence bakanlik konrol edecek belediyeleri bence gøz yumuyorlar
  Cevapla
 • hilmi 2 ay önce Şikayet Et
  haaaaah şöyle içimiz soğusun adalet birazdachpkk lılara işlesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Putin 2019'da servet kazandı! Kremlin açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! Olayı Yunanistan da kabul etti