Ekşi Sözlük'te Arapça düşmanlığı!

Yıllardır İslam'ın kutsallarına hakaret eden yazarlarıyla haber olmayı başaran Ekşi Sözlük’te yine dinimize nefret dolu sözler sarf edildi.

Ekşi Sözlük'te Arapça düşmanlığı!
Ekşi Sözlük'te Arapça düşmanlığı!
GİRİŞ 05.06.2020 01:22 GÜNCELLEME 05.06.2020 01:31
Bu Habere 156 Yorum Yapılmış

Nasıl Ayasofya'da Fetih Suresinin okunması Yunan'ı kudurttuysa camilerde okunan Arapça dua ve ezanlar da Ekşi Sözlük camiasında büyük bir rahatsızlık uyandırdı.

ALÇAK BAŞLIK

"Hala camilerden Arapça saçmalıkların bağırılması" diye açılan başlıkta İslam düşmanları adeta içlerindeki düşmanlığı kustular.

“YOKSUL VE CAHİL HALKIN KAFASINI BULANDIRMA ARACI"

Merhum Mehmet Akif Ersoy'un "Bu ezanlar, ki şehadetleri dinin temeli" diye tanımladığı kutsallarımız Ekşi'de "yoksul ve cahil halkın kafasını bulandırma aracı" olarak tarif edilip aşağılandı. 

İslam'la ilgili  en temel bilgilerden dahi yoksun yazarlar 5 vakit ezan okunmasından da rahatsız olacak ki ezanın nasıl ve kaç defa okunacağına dair ahkam kesmekten de geri kalmadılar.

İSLAM'IN DİLİNE HAKARET

Kendi kültürüne ve köklerine yabancı Ekşi yazarları, Kur'anın dili, İslam'in dili Arapça ve Arapça okunan ezan ve dualar için alçakça "Aylardır son ses kimsenin bilmediği bir dilde belirli periyotlarla yarım saat süren anons yapmak neyin nesidir?" ifadelerini kullandılar.

BUNLAR İLK DEĞİL!

Sicili bozuk Ekşi, Müslümanların başına gelen her türlü felaketin, vahşetin ve Gezi gibi fitne olaylarının övüldüğü bir merkez oldu.

PEYGAMBERİMİZ HAKKINDA AŞAĞILIK İFADELER

Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V) hakkında iğrenç ifadeler kullanılmış yoğun tepkilerden sonra "Hz. Muhammed" başlıklı sayfada sadece Bazı ifadeler çıkartılmıştı.

CAMİ KATLİAMCISINA METHİYE

Geçen yıl Yeni Zelanda'da 49 kişinin şehit olmasıyla sonuçlanan iki camideki vahşeti yapan kişiyle ilgili "Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim." diye yazılar yer almıştı.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 156
 • Ankara 3 ay önce Şikayet Et
  Bu ekşicilerin artistliği Azrail(a.s)'i görene kadardır! Boş teneke misali gürültüden başka birşey değiller.
  Cevapla
 • hhüseyin 3 ay önce Şikayet Et
  Me’âric Suresi 11. Ayet Rahmanı Huda buyururki: ''O günün azâbından kurtulmak için oğullarını fidye vermek ister'' O günkü hallerini düşününce hallerine çok acıyorum
  Cevapla
 • mehmet aga 3 ay önce Şikayet Et
  ateistlerin , kinini kusma yeri, rahatlama yeri, boşverinde.Asıl şu tengriciliğe çare bulun eski koministler milliyetçilik postu altında dinsizliği yayıyorlar.
  Cevapla
 • TuncTunc 3 ay önce Şikayet Et
  Nasil musade edilir anlamak mümkün degil.Bunadami basin özgürlügü deniyor.? Ulan $amar oglani degil $amar milleti olduk.! Tarkanin kuzu kuzu´su olduk kücük satirlarda Meee´liyoruz..Hangi ülkede ya$ayan basin kendi ülkesininde böyle acakliga musade eder.! Hadi beee..
  Cevapla
 • SALİH 3 ay önce Şikayet Et
  Alayının canı cehenneme.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İş dünyasından yeni ekonomik programa destek: Sıçrama tahtası olacak
TOKİ yüzlerce konut ve işyerini uygun fiyata satışa çıkardı