RTÜK, firari hain Can Dündar'ın illegal yayınlarını kapattırdı

Yurt dışına kaçan FETÖ şüphelisi Can Dündar’ın internetten yayın yapan radyosu ve internet sitesi RTÜK’ün devreye girmesiyle mahkeme tarafından engellendi.

RTÜK, firari hain Can Dündar'ın illegal yayınlarını kapattırdı
RTÜK, firari hain Can Dündar'ın illegal yayınlarını kapattırdı
GİRİŞ 16.06.2020 15:57 GÜNCELLEME 17.06.2020 00:02
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Edinilen bilgiye göre; İnternet üzerinden yayın yapan radyo ve televizyonların düzenlenmesi ve denetlenmesi görevi RTÜK’e verildikten İzleme ve Değerlendirme Dairesi’nde kurulan özel ekip kaçak yayınları takibe aldı.

Yapılan sıkı takip sonucunda hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ şüphelisi firari Can Dündar’ın yayın yönetmeni olduğu tespit edilen “ozguruz20.org” sitesi kapatıldı.

Sitede "#ÖZGÜRÜZ Radyo" ismi altında canlı ve bir yayın akış çizelgesine bağlı olarak kaçak radyo yayını yapıldığını tespit eden RTÜK, devletin ilgili kurumlarını harekete geçirerek konunun mahkemeye taşınmasını sağladı.

 

 

Yapılan incelemeden sonra mahkeme ilgili kaçak radyo yayınının durdurulmasına karar verdi ve internet sitesine erişim engeli getirildi.

"GİZLİ BELGE VE BİLGİLERİ AÇIKLAMAK SUÇU"

Can  Dündar’ın  “Gizli belge ve bilgileri açıklamak" ve "gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla temin etme" suçlarından yargılaması devam ediyor.

Yargılamadan kaçmak için yurt dışına firar eden ve hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Dündar, RTÜK tarafından kapatılan radyosunda Türkiye aleyhinde yayınlar yapıyordu.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • firari rütük 1 ay önce Şikayet Et
    hayret ya bu rütük kime hizmet ediyor kapatmak için bu kadar beklmek mi lazımdı.
    Cevapla
  • TuncTunc 1 ay önce Şikayet Et
    Hala özgürlük ayaklari.!!! günlükya$antin fare gibi.Seni taniyan suratina tükürüyor yalanmi.?cesedin bile Türkiyeye giremicek..Alcak vata haini Türkiyede tezek kokusuna bile hasret kalim geberceksin.Orda gömüceksin ziyaretcin olmiycak.Al sana özgürlük.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP'den dikkat çen Oruç Reis açıklaması
Rusya Kovid-19 aşısını buldu, ilk sırada Türkiye var! Anlaşma gereği tek bir şarta bağlı