Kayseri'de baba, 3 yaşındaki kızını kurdun ağzından kurtardı

Kayseri'de parkta oyun oynayan 3 yaşındaki Eylül, kurt saldırısına uğradı. Gelen sesler üzerine parka koşan baba, kızını son anda kurdun ağzından aldı.

GİRİŞ 20.06.2020 11:59 GÜNCELLEME 20.06.2020 12:54
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Kayseri'de, parkta oyun oynarken kurt saldırısı sonucu yaralanan Eylül Saykaya (3) hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Kızını kurttan kurtaran baba Rıfat Saykaya, "Hayvan ağzında poşet götürüyor sandık. Sonra dikkatli bakınca kızımı götürdüğünü gördük. Koştuk ve bağırdık, kurt kızımı bırakıp gitti" dedi.

 

 

Olay, önceki gün akşam saatlerinde Melikgazi ilçesine bağlı TOKİ 8'inci etap bölgesinde meydana geldi. Rıfat Saykaya, komşusu Turgut Soysal ile evinin önünde araç tamir ederken, kızı Eylül Saykaya ise, parkta oyun oynamaya başladı. Hayvan sesleri duyan baba Saykaya, parka gelen kurdun kızı Eylül'ü götürdüğünü gördü. Saykaya, koşup hayvana taş atarak kurdun kızını bırakmasını sağladı. Yüzünden ve başından yaralanan Eylül, komşularının otomobili ile Kayseri Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Eylül, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

"POŞET GÖTÜRÜYOR SANDIK"

 

 

Baba Rıfat Saykaya, yaşadıkları olayı DHA'ya anlattı. Olay günü evlerinin önünde bulunan otomobilin tamiri için çalıştıklarını belirten baba Saykaya, "Çocuk hemen birkaç metre ileride yanımızda oyun parkındaydı. Bir ses geldi. Hayvan ağzında poşet götürüyor sandık. Sonra dikkatli bakınca kızımı götürdüğünü gördük. Koştuk ve bağırdık, kurt kızımı bırakıp gitti" diye konuştu.

"MAHALLELİ OLARAK TEDİRGİNİZ"

Olay sırasında korkuyla düştüğünü belirten Saykaya, "Kızımı kurtarmak için giderken bir kaç kez düştüm. Kalktığımda hayvanın ağzında bir şey yoktu. Komşumuz çocuğu aldı. Kurt tekrar bize doğru yöneldi. Arkadaşlarımızla sonra gittik, kurdu bulamadık. Kurt önce kızımın kafasının arkasından, daha sonra da çenesinden tutmuş. Yüzünde 10, kafatasında da 15 adet dikiş var. Bu hadiseden sonra dün akşam çevredekiler yine kurt görmüş. Görevliler kapan kurmuş. Mahalleli olarak tedirginiz. 6 senedir burada oturuyoruz, ilk kez böyle bir şey oldu. Çevre koruma ve orman bakanlığı ve emniyet güçleri burada olayla ilgileniyor. Onlar da elinden geleni yapıyor" ifadelerini kullandı.

"AKŞAM ÇIKMAYA KORKUYORUZ"

Görgü tanığı Turgut Soysal ise, "Biz Rıfat ile araca bakıyorduk. Eylül yanımızdaki çocuk parkında oynuyordu. Sesler geldi, kurdun çocuğu alıp götürdüğünü gördük. Arkasından bağıra çağıra koştuk ve taş attık. Kurt çocuğu bıraktı kaçtı. Çocuk ayağa kalktı, aldım eve getirdim. Kurt çocuğu bıraktığı yere geri geldi. Tekrar taşla vesaire uzaklaştırdık. Kurt ilk kez gördük. Buraya köpek geliyordu; ama ilk kez kurt gördük. Kurdun da bir an önce bulunup gerekenin yapılmasını istiyoruz. Yetişkin biri olarak bile akşam çıkmaya korkuyoruz. Yetkililerden gerekli önlemi almasını bekliyoruz. İnşallah yetkililer hayvanı bulurlar biz de rahatlarız" şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 20
 • HASAN 1 ay önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun pamuk kıza
  Cevapla
 • Mehmet güney 1 ay önce Şikayet Et
  Beypazarı da ayı çoban kadını öldürdü, insanlar tabiata çıkamaz olduğu gibi artık şehirlerde de tehlike var, elbette yaban hayvanları da yaşasın ama önce insan, bu hayvanları avlamak serbest olmalı, cezalar çok yüksek olduğu için avlanma yok, sayı hızla artıyor, o zaman yasaları çıkaranlar hayvanları beslesinler
  Cevapla
 • 1453 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH ALLAH akla hayale gelecek iş değil kurtulduğuna çok sevindim çok şükür ALLAH CC anne babasına bağışlamış hayret bir olay yani...
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  hiç bir yetkiliden ses çıkıyormu? mümkün değil çünkü bunların musebbibi milli parklar ve diğer ilgili kamu kuruluşları, yetiştirip saldılar doğaya ayı kurt çakal geyik filan şimdi populasyon artınca yiyecek kıtlığı arttı insanlara saldırıyorlar.
  Cevapla
 • Aslan baba 1 ay önce Şikayet Et
  Allah korumuş çok şükür.. Ama anlamadığım 3 yaşında bir çocuk nasıl başı boş oynamaya bırakılır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İlginç ama gerçek! Bunları daha önce hiç duymadınız!
Luiz Gustavo için 10 milyon euro!