Diyarbakır'da 200 milyon TL'lik şok!

Diyarbakır'da bir kuyumcunun, esnaf, iş insanları ve çeşitli meslek guruplarından kişilerin yatırım amaçlı kendisine emanet ettiği yaklaşık 200 milyon lira değerinde para ve altın ile ortadan kaybolduğu iddia edildi. Şikâyet üzerine soruşturma başlatan savcılık, kayıp olan kuyumcunun yakalanması için arama kararı çıkardı.

Diyarbakır'da 200 milyon TL'lik şok!
Diyarbakır'da 200 milyon TL'lik şok!
GİRİŞ 24.06.2020 10:04 GÜNCELLEME 24.06.2020 10:04

Diyarbakır'da bir kuyumcunun, yatırım amaçlı kendisine emanet edilen yaklaşık 200 milyon lira değerinde para ve altın ile ortadan kaybolduğu iddia edildi.

Kayapınar ilçesi Diclekent Mahallesi'ndeki bir kuyumcu, iddiaya göre esnaf, iş insanı ve çeşitli meslek gruplarından kişilerin yatırım vaadiyle kendisine emanet ettiği yaklaşık 200 milyon TL değerinde para ve altın ile ortadan kayboldu. 

İki gündür kuyumcudan haber alamayan ve dolandırıldıklarını iddia eden yaklaşık 50 kişi, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikâyette bulundu. Şikâyeti inceleyen savcılık, kuyumcu hakkında yakalama kararı çıkarttı. Polis, kuyumcuda inceleme yaptığı sırada olayı yeni öğrenip kuyumcuya gelen alacaklılar, bilgi almaya çalıştı.

Konuyla ilgili, Kuyumcular Odası Başkanı Yunus Öner de çok sayıda esnafın kendilerine başvurarak dolandırıldıklarını aktardığını söyledi. Soruşturma sürdürülüyor.

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakanlıktan yeni eylem planı: Evde tedavi
Son dakika: Altın tüm zamanların rekorunu kırdı!