Bakan Varank: Bu kara lekeyi temizlemek Recep Tayyip Erdoğan'a nasip oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Başkan Erdoğan'ın ve AK Parti'nin başörtüsü yasağına karşı verdiği mücadeleyi 11 yıl önce Kütahya Askeri Havalimanı'nda yaşanan ibret verici anıyı örnek vererek anlattı.

GİRİŞ 26.06.2020 23:03 GÜNCELLEME 26.06.2020 23:05
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

Bakan Varank yaptığı videolu paylaşımda "Apaçık ayrımcılık uygulamaları ile nice insanımızı, nice yıllarımızı heba ettiler. Bugün, o günler hiç yaşanmamış gibi dalga geçmeye çalışan, nefretlerini kusan insan müsveddelerinin bıraktığı kara lekeyi temizlemek de Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti’ye nasip oldu." ifadelerini kullandı.

 

 

Bakan Varank Kütahya'da 11 yıl önce yaşanan olayı şu  sözlerle anlattı;

Askeri havalimanına vardığımızda, Başbakanın makam aracı nizamiyeden girer girmez bir anda kapılar kapandı. Sayın Cumhurbaşkanımız içeriye girdi; konvoyun geri kalanını garnizonun kapısında durdurdular. Tabi bir şaşkınlık hali; ne oluyor ne bitiyor diye anlamaya çalışırken…

 

 

Dediler ki: 'KONVOYDA BAŞÖRTÜLÜLER VAR, BİZ BU ŞEKİLDE SİZİ İÇERİYE ALAMAYIZ.' Ve bu cüreti Başbakanın olduğu bir ortamda gösterebiliyorlar. 

"BUNU DUYAR DUYMAZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ ARACIYLA NİZAMİYENİN KAPISINA GERİ GELDİ"

Sayın Cumhurbaşkanımız konvoyun gelmediğini görünce biraz ilerde durdu ve ne oluyor diye sordu? Biz de durumu kendisine izah ettik, Tabi bunu duyar duymaz sayın Cumhurbaşkanımız aracıyla nizamiyenin kapısına geri geldi. Orada bekleyen otobüslerden bir tanesine bindi… Orada bulunan herkesi de o otobüse bindirdi. O otobüsle beraber nizamiye kapısından geçti. Çünkü Başbakan'ın içinde olduğu bir aracı da durdurmaya cesaret edemezlerdi.

"BU KAZANIMLAR BİZE ALTIN TEPSİDE SUNULMADI"

Bize bu kazanımlar altın tepside sunulmadı. Biz dışlandık, hor görüldük. Ama biz mücadelemizi meşru yollardan yürüttük; Milletimize gittik, sandıktan her seferinde iktidar olarak çıktık.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 61
 • Kütahya 1 yıl önce Şikayet Et
  Kütahya hala aynı cemaatla namazı yasaklamışlar ben ocak 'ta erlik yaptım imam cemaat a izin verilmiyor diye yakınıyordu yorumu okuyan cimer e şikayet etsin
  Cevapla
 • Can Polat 1 yıl önce Şikayet Et
  iste biz bu yüzden o na Reis deriz
  Cevapla
 • Sen 1 yıl önce Şikayet Et
  HELAL olsun size insanligin onunu acdiniz bunca zulum niye kimler tarafindan yapildiysa Allah belalarini versin..
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu hainlerin yatacak yeri yok.Hala bunların peşinden giden ve destekleyen zavallıllara da hakkımı helal etmiyorum.
  Cevapla
 • Samsunlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Nankör müslumanlara, midesi icin konuşanlara hakkımı helal etmiyorum. O günleri asla unutmayacağız. Siz de Reis'teki yürek var mı? Miy mıyla olmaz, cehapeye,halk tvye malzeme oluyorsunuz... sizi sevdiģim günlerden utanıyorum. Mıymıylar siz Kütahya'da aynı davranışı gösterebilir miydiniz? Yazıklar olsun size... düşmanlarınızdan medet umuyorsunuz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Flaş iddia! Rus savaş uçağı yerine Bayraktar TB2 İHA alacaklar
Tunceli'de etkisiz hale getirilen 5 teröristin kimlikleri açıklandı