Vali açıkladı: Vaka patlamasının nedeni döner partisi

Artvin'de tedbirlerden sonra sıfırlanan corona virüs vakalarında yeniden artış yaşandı. İl Pandemi Kurulu'nu toplayan Vali Yılmaz Doruk, "Bursa’dan gelen bir kişi, ertesi gün döner partisi yapmış ve diğer kişilere de virüsü bulaştırmış" dedi.

Vali açıkladı: Vaka patlamasının nedeni döner partisi
Vali açıkladı: Vaka patlamasının nedeni döner partisi
GİRİŞ 29.06.2020 19:12 GÜNCELLEME 29.06.2020 19:13
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Corona virüs salgını kapsamında alınan tedbirlerle vaka sayısının tamamen sıfırlandığı Artvin’de yeni vakalar görülmeye başladı.

İldeki vaka sayısı birkaç günde 20’ye yükselince İl Pandemi Kurulu Toplantısı düzenlendi. Vali Yılmaz Doruk başkalığındaki toplantıda özellikle il dışından kente gelen kişilerin, 14 günlük karantina sürecine uyması için kolluk kuvvetlerinin denetimlerini artırması kararlaştırıldı.

Koronavirüs, Artvin

Toplantıda konuşan Vali Yılmaz Doruk, kentte görülen 20 vakanın 15’inin Bursa’dan gelenlerde görüldüğünü, bu kişilerin, komşularıyla birlikte döner partisi yaptığını ifade etti.

"KARANTİNA SÜRECİNE UYUN"

 

Doruk, “Bu kişiler, virüsü de etrafındaki kişilere bulaştırdı. Özellikle il dışından gelen vatandaşlarımızın 14 günlük karantina sürecine uyması gerekiyor. Bu yayılma süreci olağan bir şey ve durum bizi şaşırtmadı. Çünkü Artvin, izole bir kent değil. Önemli olan bunu iyi tespit edip, sayının artmasını engellemektir. Bursa’dan bir vatandaşımız, arabayla Artvin’e gelmiş, belli ki orada bir bulaş almış, gelirken de arabada bulunan diğer kişilere bulaştırmış. Gereken tüm tedbirleri almamız gerekiyor, almazsak bunun önünü kesemeyiz" diye konuştu.

Vaka sayısının tamamen sıfırlandığı Artvin’de, çok sayıda vaka görülmeye başladı. Artışın ardından Vali'den vatandaşlra uyarı geldi.

"TEDBİRLER KAÇINILMAZ" 

Şavşat ve Yusufeli ilçelerinde de benzer durumlar olduğunu söyleyen Vali Doruk, Bursa’dan gelmiş aynı kişi, virüsü 5 kişiye bulaştırmış ve bu 5 kişi de, hanesindeki diğer insanlara virüsü bulaştırmış. Bursa’dan gelmiş ve ertesi gün döner partisi yapmış, millete döner yediriyor, aslında virüsü de kişilere yedirmiş. O yüzden hastalığın seyri mart ve nisan aylarında nasıl ilerlediyse şu anda da aynı gidiyor. Dolayısıyla tedbirler kaçınılmaz dedi.

YORUMLAR 23
 • Döner.dolaşır. 1 hafta önce Şikayet Et
  4 aydır dışarıdan yemek yemimiyorum yememde artık. Döner partiside neyin nesi yemeģin partisimi olur
  Cevapla
 • GÖRELE... 1 hafta önce Şikayet Et
  virüslü döner Afiyet olsun
  Cevapla
 • özkonyalı 1 hafta önce Şikayet Et
  döner önemli yanında ayran varmı
  Cevapla
 • Bizler 1 hafta önce Şikayet Et
  Bana bir şey olmaz demeyelim, yakınlarımızı düşünelim, milletimizi düşünelim.
  Cevapla
 • Burhan 1 hafta önce Şikayet Et
  Müslümansa kendini sorgulamalı. Diğer insanların ve devletin hakkını ödemeli. Değilse dava açılıp tazmin edilmeli. Kul hakkı var ortada.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ayasofya'da tarihi karar sonrası ilk ezan
Son dakika: Ayasofya tekrar cami oluyor, Erdoğan hayırlı olsun deyip duyurdu!