ABD'nin yakışıksız çıkışına Türkiye'den jet cevap!

Danıştay'ın kararı öncesi ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, Türkiye'ye Ayasofya'nın müze olarak kalması çağrısına AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan jet cevap geldi. Kurtulmuş "Türkiye'nin egemenliğiyle ilgili bir konu olan Ayasofya'nın statüsüne dair karar verme yetkisi sadece Türkiye'nin elindedir." dedi.

ABD'nin yakışıksız çıkışına Türkiye'den jet cevap!
ABD'nin yakışıksız çıkışına Türkiye'den jet cevap!
GİRİŞ 01.07.2020 19:13 GÜNCELLEME 02.07.2020 00:31
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Pompeo'nun zaman ayarlı çıkışına "Türkiye'nin egemenliğiyle ilgili bir konu olan Ayasofya'nın statüsüne dair karar verme yetkisi sadece Türkiye'nin elindedir. Dışarıdan birilerinin tavsiye ve çağrılarına ihtiyacımız yoktur." dedi.

 

 

BAKAN GÜL: TEK SÖZ SAHİBİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'DİR

ABD'nin Türkiye'ye Ayasofya'nın müze olarak kalması çağrısına bir tepki de  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den geldi. Gül sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Ayasofya'nın statüsünde tek söz sahibi Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bu kutlu mabedin mührü de mülkü de Türkiye’nindir." dedi.

ETİKETLER
danıştay
YAZDIR
YORUMLAR 57
 • Lalegül 4 ay önce Şikayet Et
  Güzel cevap vermiş bakanım karar mercii TÜRKİYE'dir kimse karışamaz
  Cevapla
 • Cenk 1453 4 ay önce Şikayet Et
  Amerika sen kendi işine bak Türkiye nin iç işlerine burnunu sokma yoksa burnunu kırarız.
  Cevapla
 • Balıbey 4 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar öenmli bir konu tüm gün 1. manşet olmalı. Diğerlerinin önemi yok. Sayın Reisi Cymhur anlayacakları dilde derhal açıklama yapmalı.
  Cevapla
 • DELİBEY 4 ay önce Şikayet Et
  Gündem bir müddet daha oyalandı sanırım. Reis işini bilir, mümkün olsa açılması için bizi süründürmez. Görünenin altında görünmeyenler de var ki öyle kolayca olamıyor... Bizim anlayışlı olmamız gerekecek sanırım. Rabbim en kısa zamanda Fatih Sultan Muhammed Hanın bedduasını üzerimizden kaldırtsın inşaallah...
  Cevapla
 • Mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  Sn. Abdulhamit Bey: Mühürde tapuda Türk Milletinin elinde ise niye mahkeme kararları ile işletiliyor... Sn. Numan Bey: Ayasofya meselesi Egemenlik meselesi diyorsun. Yani Ayasofya açılırsa egemen bir ülkeyiz. Eğer açılmazsa egemen değilmiyiz? Buradan bunu mu anlayalım.
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Çünkü açılmış bir dava var. İki açılması veya açılmaması diye cümle kurulmamış her türlü tasarruf bizdedir demişler oraya buraya çekmenin anlamı nedir?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'deki korkunç tabloyu açıklayıp uyardı: Bunlar mutlaka yapılmalı...
Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye yeşil ışık! İlk sinyal geldi