Erdoğan'dan Konya Ovası paylaşımı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya Ovası'na ilişkin yaptığı paylaşımda, tarım potansiyelini sonuna kadar değerlendirmekte kararlı olduklarını vurguladı.

GİRİŞ 03.07.2020 21:33 GÜNCELLEME 03.07.2020 21:38
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün, insanlığın ilk dönemlerinden beri önemli bir tarım merkezi olan Konya Ovası'nı suya kavuşturduk.

Şimdiye kadar 43 milyar liralık bir yatırım yapılan projemizin tüm aşamalarını yakından takip ediyoruz. Ülkemizin tarım potansiyelini sonuna kadar değerlendirmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı. Paylaşımda Erdoğan'ın konuşmasından bölümler de yer aldı.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ramazan bey, 1 ay önce Şikayet Et
    İkibinli yılların başında Antalya'ya seminere giderken Manavgat çayından debisi çok yüksek şekilde Akdenize boşu boşuna akan adeta inci tanesi gibi berrak suyun israf olmasına çok üzülüyordum ve bu suyun Akdeniz yerine Toroslar üzerinden hem tarım alanında hemde içme suyu sıkıntısı çeken Konya ovasına akıtılsa ne güzel olur diyordum, bu dileğimin hayata geçirildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlerden Allah razı olsun.
    Cevapla
  • yasmin 1 ay önce Şikayet Et
    Cennet mekan Sultan Abdülhamit Han... ceddine rahmet... torununa da maşallah.. Allah muvaffak etsin.. Allah'ım bizi aslımıza, Osmanlı medeniyetine kavuştur... Bitsin artık bu ızdırap...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Koronavirüs vakası tavan yaptı! 2 bin 200 ev için son dakika karantina kararı
ASELSAN'dan müthiş başarı! Durdurulamıyor