Rus uzmandan koronayla ilgili bildiklerimizi unutturacak sözler!

Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn, yeni tip koronavirüsün saldırganlığının en erken bir yıl sonra düşüşe geçeceğini söyledi. Altşteyn, virüsün insandan insana geçtikçe adapte olduğunu ve taşıyıcısını öldürmemeyi öğrendiğini vurguladı.

GİRİŞ 05.07.2020 07:38 GÜNCELLEME 05.07.2020 13:17
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Rus basınına konuşan Altşteyn, SARS-CoV-2 diye adlandırılan yeni tip koronavirüsün saldırganlığının düşmeye başlaması için en az 1 yıl geçmesi gerektiğini öne sürdü.

 

 

"BU KONUDA YAPILACAK HİÇBİR ŞEY YOK"

Altşteyn, "Bir yıldan üç yıla kadar, belki daha fazla. Bu konunda yapılacak hiçbir şey yok, SARS-CoV-2 böyledir" diye konuştu.

 

 

Virüsün insandan insana geçtikçe adapte olduğunu ve taşıyıcısını öldürmemeyi öğrendiğini, bu sayede yayılmaya devam edebildiğini vurgulayan Altşteyn, ağır hastalandırmanın koronavirüse yarar sağlamadığını, zira öyle bir durumda hastanın diğer kişilerle teması kestiğini ve enfeksiyonu o kadar aktif yaymadığını ifade etti.

"SADECE İLK ZAMANLARDA AĞIR GEÇİYOR"

Rus uzman, 1930'lu-1940'lı yıllarda enfeksiyon hastalıklarının evrimini inceleyen bilim insanlarının söz konusu hastalıkların sadece ilk zamanlarda ağır geçtiği, daha sonra giderek daha hafif geçirildiği sonucuna vardıklarını anlattı:

"Koronavirüsleri prensip olarak vücutlara yumuşak davranmaya, yani çok fazla zarar vermeden onların imkanlarından faydalanmaya, çoğalmaya ve yaşamaya adapte olmuş durumdalar."

Sputnik'in haberine göre, yeni koronavirüsün de aynı yolu izleyeceğini umduğunu belirten Altşteyn, fakat SARS-CoV-2'nin her şeyden önce yüksek insidans oranı ile diğer koronavirüslerden daha farklı olduğuna dikkat çekti.

ETİKETLER
koronaturkiye
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bizim buralarda insanlar hızlı iyileşiyor, kapı komşumuz iki yaşlı karı koca 70 üstü biri kalp hastası biri kanser, evde tedavi oldular, aynı sokakta yine yaşlı karı koca 3 gün hastanede yatıp eve gönderdiler karantinada olanların durumları gayet iyi ve sayamadığım tanıdıklar akrabalar 3-5 günde iyileşiyorlar. Virüs mutasyonamı uğradı acaba.
  Cevapla
 • Marjınal 1 ay önce Şikayet Et
  Eskı gunlerde ınsanın zekası bu gunle mukayese edıldıgınde sımdı ınsanlar daha seytanı o zamanlar ınsanlar daha bır ınsancıl vırusler bıle mukavvemet kazanmıs demekkı ama bılımın ısıgında mutlak bunu da yenecektır ınsanoglu her ne kadar labratuardada gelıstırılmıs olsa . Insanı ve dogayı sevmelı.
  Cevapla
 • Bursa 1 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar bu bilim denen şey devletin imkanlarıyla alakalı eğer devlet araştırma geliştirmeyle alakalı imkanları sunarsa bilim adamıda olur bilimsel çalışmalarda olur gelişmişlikte olur ama devlet imkan sağlayamazsa olmaz yani biraz zenginlikle alakalı
  Cevapla
 • Musa 1 ay önce Şikayet Et
  Bu virüs kendi bekası için düşünecek kadar akıllı mı ? Yok daha neler
  Cevapla
 • salim 1 ay önce Şikayet Et
  Eşim hemşire korona oldu.normal vatandaşa çalışana 14 gün olan karantina eşime 5 günmüş.böyle şeymi olur hastayla direk temas edene neden 5 gün.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kimse haber alamıyor! Belarus'ta olaylar devam ediyor, muhalefet lideri kayıp
Ne olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız!