Ali Babacan 15 Temmuz'da neredeydi?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan hakkında gündemi sallayacak bir yazı kaleme aldı.

Ali Babacan 15 Temmuz'da neredeydi?
Ali Babacan 15 Temmuz'da neredeydi?
GİRİŞ 09.07.2020 17:23 GÜNCELLEME 09.07.2020 17:23
Bu Habere 77 Yorum Yapılmış

İşte Abdulkadir Selvi'nin köşe yazısında öne çıkan Ali Babacan detayı

 

 

Ali Babacan, partisinin açılışını yaptıktan sonra Ruşen Çakır’la yaptığı söyleşide darbe literatürüne bir katkı yaptı. 17-25 Aralık için “O günkü iktidara karşı minik bir darbe girişimiydi” diyor. Demokrasi tarihimiz aynı zamanda darbeler tarihi olduğu için bizde birçok darbe çeşidi var. Askeri darbeden FETÖ darbesine, postmodern darbe girişiminden muhtıraya kadar seç beğen al.

Bizde isimleri çeşitli ama darbelerin ortak bir özellikleri vardır. Hepsi de Amerikan patentlidir. Talat Aydemir, Amerika’nın desteğini almadan darbe yapmaya kalkışınca sonu darağacı olmuştu.

 

 

17-25 Aralık’ı “minik darbe girişimi” olarak niteleyen Ali Babacan yakında 15 Temmuz için de “kontrollü darbe” derse şaşırtıcı olmaz.

Söz konusu 15 Temmuz olunca, ben asıl Ali Babacan’ın 15 Temmuz’da nerede olduğunu merak ediyorum. Babacan, NTV’de katıldığı bir programda bu yöndeki soruya “Ben o hafta sonu yurtdışındaydım. Saat farkı da vardı, yedi saat” diyor. “Amerika’daydım” diyemiyor. 15 Temmuz gecesi darbenin merkezi olan ABD’de olmasını izah edecek bir gerekçesi vardır elbette ki.

Babacan, 15 Temmuz gecesi darbeye karşı tek bir tweet atmamasını da “Hem haber almakta hem de olayları anlamakta bayağı güçlük çektik” diye izah ediyor. Tabii darbe bastırılıp darbeciler ellerini başlarının üstüne koyarak tek tek teslim alındıktan sonra. Bir imada bulunmuyorum. Ama Ali Babacan’ın 15 Temmuz gecesi, darbenin planlandığı Amerika’da bulunmasının da izaha muhtaç olduğunu söylüyorum.

ETİKETLER
Abdülkadir Selvi deva
YAZDIR
YORUMLAR 77
 • sinirli 1 yıl önce Şikayet Et
  gelin buna güvenin...söyledikleri izaha muhtaç .
  Cevapla
 • xray 1 yıl önce Şikayet Et
  Evet harika bir soru.Gizli fetöcüleri bulmak istiyorsanız bu soruyu sorun yakınlarınızdaki şüphelendiklerinize. Gerçek hainler o gün hiç birisi evinde değildi. Ya tatilde, ya köyünde, ya bir akrabasının ya yanında ya başka bir bahane uyduruyorsa bilin ki kesin darbeden önce haberi vardı veya darbeye fiilen katıldı. İşte ister siyasetci olsun ister her ne iş yaparsa yapsın o geceyi daha önceden bilenlerin hepsi evlerinde olmadiklarını söyleyeceklerdir. Bu benim tesbitim.
  Cevapla
 • dostacısı 1 yıl önce Şikayet Et
  15 TEMMUZ da abd de olan birine oy verenin topu bu ülkeden defolsun.Sağcı solcu kardeş eyvallah ama bunlar gerçek kalleş.
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  yazıklar olsun bunların topuna..
  Cevapla
 • kamil 1 yıl önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlunun 15 Temmuz gecesi havaalanı ve bakırköy belediye başkanının evinde görüntüleri arasındaki farka dikkat edin. Traşını oluyor beyaz gömlek üstüne kırmızı kravat takarak kendisine verilecek görevi bekliyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kadıköy'de trafikte kasklı dehşet
Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Mesele dolar değil