Dikkat çeken yazı: Erdoğan, Ayasofya'nın vuslatıdır

Haber7 yazarı Esra Elönü, Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılmasına ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

GİRİŞ 14.07.2020 10:11 GÜNCELLEME 14.07.2020 13:21
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Haber7 yazarı Esra Elönü, Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılmasına ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Elönü'nün "Erdoğan, Ayasofya'nın vuslatıdır" başlıklı yazısı şöyle:

 

 

Hüzün ipeği seccadem içim güvercin secdesi

Akşam ezanlarında eve çağrılmayan çocuğum

 

 

Yüzümde unutulmuş yaşım bir  tesbih tanesi

Dizildikçe kurşuna, bir heves ortasında

Kursağıma ağ ören örümceğe doğruyum…

Dizinin dibinde evladına dokunamayan bir annenin gurbetiydi Ayasofya. Allahuekber nidasıyla doğan sen, hüzün ipeği seccadeler kundağın , sütün kubbelerine yağan yağmur suyundan, bütün mabetlerimize “ Anasofya”. Öyle güzel doğdun ki Sultanahmet’in sevinç gözyaşları, kulağına okunan ilk ezanın. Sen hüznün zikriydin şimdi zafer secdeleriyle dolu omuzların.

Kırgındın biliyoruz, dokunsan ağlayacaktın ki çok dokundular sana. Hüznün, hasretin, gözyaşın işte bu üç arkadaşınla saf tutup her gün, kaç kez vardın kim bilir  vuslat secdesine. Hasta yatağında ezanları dinleyip de kıyama duramayan mümin bir annenin sabrıydı gerdanındaki.

Sen şimdi dokun evlat dediğin ipekten seccadelere, bakma sen içimizdeki ürüyen sineklere. Bizans’ın o leş kahkahalarıyla beyinlerini doldurup seni bir kez daha kimsesizliğe gark etmek isteyenleri görme ki sen Fatih öldü mü sanırsın. Senin hüznünü vuslatla fethedecek bir komutan bir mümin , seni gurbette unutabilir miydi?

Bahar cemresiyle, zafer secdesiyle geldi. Senin Fatih’in Erdoğan .. Seni gurbetten döndüren teselli..

Şimdi kelamı Bizans çengisi olmuş, kelime kelime nefret körükleri diyorlar ki  “ Ayasofya’yı açarak Cumhuriyet’i yok saydınız”.

Ey , zerre kadar var sayılmayan sözde yok sayıcı, camileri ahır yaparken siz kimi yok sayıyordunuz , 15 Temmuz Gecesi şehadet erlerine sela okuyan müezzinleri döverek kimi yok saydınız, minarelerden çavlayan şakacı leşleriniz kimi yok saydı, en ufak bir karın ağrınızda koştuğunuz Danıştay'a  şimdi “taraf” oldunuz iftirasını atmak beyninizin oksijenle vuslata eremediğinin ispatı.

Diyorsunuz ki bu ülkede Müslüman olmayanlar da yaşıyor, peki camileri beyninize yani ahıra dönüştüren siz canlılar neden bu ülkede “Müslümanlar da yaşıyor” diyemediniz.

CHPdeğil, Bizans’ın sözcülerinden şükür secdesi beklemiyoruz kabul , sizin nefret gargaranız yüzünden sevincimizi kursağımıza hapsedecek değiliz. Hadi dağılın da şükür secdemize yer açılsın. Hadi..

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • hıdır kurşat 1 yıl önce Şikayet Et
  allah razı olsun
  Cevapla
 • RABİA 1 yıl önce Şikayet Et
  fatih sultan mehmed ayasofyayı hem müslüman alemine kattı hatta, akşemsettinin yardımıyla ve YÜCE ALLAHIN müsadesiyle kıbleyi düzeltti, 500 yıl camimiz oldu...nedense 86 yıl evvel esarete soktular çok mazlum kaldı, üzüntüyle dik tuttuk onu, erdoğan geldi yine ALLAHIN izniyle atasının mirasını birşekilde geri aldı ayasofyayı ve biz müslümanları hasretten kurtardı...müsadenizle ben ona 2. fatih diyeceğim.
  Cevapla
 • orhan 1 yıl önce Şikayet Et
  nedense feth edenler, fatih, akşemseddin ve islam ordusu... ama her ne hikmetse tekrar özgürleştiren RTE tek başına yaptı... DÜŞÜNDÜRÜCÜ...
  Cevapla
 • Trabzon uşağı 1 yıl önce Şikayet Et
  Fatih RECEP Tayyip Erdoğan.....
  Cevapla
 • Zafer 1 yıl önce Şikayet Et
  Eline sağlık bacım. Sen sessiz çoğunluğun bacısı,ablası ve kalemisin. İyiki varsın Esra hanım.
  Cevapla
 • Sahabeler şehri 1 yıl önce Şikayet Et
  Esra kardesim seni tebrik ediyorum dusuncelerime tercuman oldunuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Doğan Kuban hocayı kaybettik
Beşiktaş'a şok üstüne şok! Bir sakat daha