Ayasofya nutukları atan Ermeniler camiyi ahıra çevirmiş! Görüntüler ortaya çıktı

Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasının ardından yabancı ülkelerden yükselen tepkilere karşılık Türkiye, Ayasofya'nın tarihi kimliğinin korunacağını ve her kesime ziyarete açık olacağını açıklayarak tarihi mirasa ve kültüre duyduğu saygını gözler önüne sermişti. Ayasofya hakkında nutuk atan Ermenistan, işgal ettiği Azerbaycan topraklarında bir camiiyi ahıra çevirmişti. O caminin görüntüleri de ortaya çıktı.

Ayasofya nutukları atan Ermeniler camiyi ahıra çevirmiş! Görüntüler ortaya çıktı
Ayasofya nutukları atan Ermeniler camiyi ahıra çevirmiş! Görüntüler ortaya çıktı
GİRİŞ 14.07.2020 15:34 GÜNCELLEME 14.07.2020 15:34
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

Fatih Sultan Mehmed'in kılıç hakkıyla 1453 yılında camiye dönüştürülen Ayasofya, 1934 yılında müzeye dönüştürüldü. Danıştay'ın verdiği karara göre yeniden cami olarak statüsü değiştirilen Ayasofya, uzun yılların ardından müslümanları sevince boğdu.

 

AYASOFYA İÇİN AYAĞA KALKANLAR GEÇMİŞTE KAFALARINI KUMA GÖMDÜ

Bu kararın ardından birçok ülkeden tepkiler yükselirken, Türkiye'ye karşı düşmanca bir tavır sergileyenler geçmişte müslümanlara ve camilere yönelik gerçekleştirdikleri hoyratça saldırıları ve uygulamaları görmezden geldi ve kafalarını kuma gömdü. Bunun en net örneği ise Ermenistan'ın işgali altında bulunan Akdam şehrinde 150 yıllık caminin kapatılarak ahıra çevirmesi oldu.

 

Ermenistan işgali altındaki Akdam şehri, 150 yıllık camisinin ahıra çevrilmesinden duyduğu üzüntüyle yankılanıyor. Ermenistan'ın, Azerbaycan topraklarına ait tarihi camiyi inek ve domuzların tutulduğu bir ahıra çevirmesi, özellikle Müslümanlar tarafından tepkilere sebep olmuştu.

Mimar Kerbelai Safi Han Karabaği tarafından 1868-1870 yılları arasında inşa edilen tarihi Akdam camiiyi, Rus gazeteci Andrei Galafyev'in fotoğrafla belgelediği üzere Ermeniler, ahır olarak kullanıyor..

ETİKETLER
ayasofya camii
YAZDIR
YORUMLAR 64
 • Abdullah 4 hafta önce Şikayet Et
  Osmanlıdan daha büyüğü ve güçlüsü geliyo hazır olun.Korkanlarada tavsiye:Akıllı oldukça Adalet ve Şefkat göreceksiniz.
  Cevapla
 • Efe 4 hafta önce Şikayet Et
  Mabedi ahıra çevirmek offfff lanet insanlar.... Bar yapanlar yakan yikanlar.... Yunanistan topraklarında kalan camiler ne oldu. Kaç cami vardı. Haritası bulunur mu......
  Cevapla
 • HAŞAN basan 4 hafta önce Şikayet Et
  allahı laneti sosuza denk erminilerin üstüne olsun camilerimizi ahıra çeviren kanı bozuk ermenileri cehennemde yak allahım..
  Cevapla
 • hakan er 4 hafta önce Şikayet Et
  ALLAH razı olsun sayın cumhurbaşkanım hadi ermenileri anladık ayasofya ibadete açılması ülkmizde karşı çıkanları dertleri ne onu onlıyamadım
  Cevapla
 • Vatann sever 4 hafta önce Şikayet Et
  İSLAM ORDUSU VE BİRLİĞİ kurulma zorunda SÖZÜMÜZÜ DÜNYAYA DİNLETMEK İÇİN
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mehmet Ceyhan Bodrum izlenimlerini anlatıp uyardı: Bu çok tehlikeli!
Yunanistan'dan Türkiye çağrısı: Acilen yapalım! AB teklifi kabul etti, Ankara'dan sert tepki