İzmir'de berber ve kuaförlerle ilgili yeni düzenleme

İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını tedbirleri arasında yer alan jiletle sakal tıraşı ve makyaj yasağını kaldırdı.

İzmir'de berber ve kuaförlerle ilgili yeni düzenleme
İzmir'de berber ve kuaförlerle ilgili yeni düzenleme
GİRİŞ 22.07.2020 22:39 GÜNCELLEME 22.07.2020 22:39
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre Kurul, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplandı.

Toplantıda, berber, kuaför, güzellik salonu ve marketlere yönelik önceden belirlenmiş önlemlerde oy birliğiyle değişiklikler yapıldı.

Tıraşta maske, yüz ve göz koruyucu kullanma zorunluluğu

Değişikle berberlere, ustura ve tıraş makinesi kullanarak sakal tıraşına izin verildi; ancak tıraş sırasında maskeye ek olarak yüz ve göz koruyucu kullanma zorunluluğu getirildi.

Kadın kuaförleri ve güzellik merkezlerine yönelik "Cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj hizmetinin sunumu geçici olarak durdurulmalıdır" ibaresi yürürlükten kaldırılarak, bu işlemlerin rehberde aynı başlık altındaki eklentilere uygun şekilde yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca, "Market ve Süpermarketlerde Alınması Gereken Önlemler" başlığı altında belirtilen "Çalışan ve müşteri dahil en az 8 metrekareye 1 kişi olacak şekilde içeriye müşteri alınmalıdır." ifadesinin, "Çalışan ve müşteri dahil en az 4 metrekareye 1 kişi olacak şekilde içeriye müşteri alınmalıdır" şeklinde değiştirilmiş olması nedeniyle daha önce bu konuda alınan kararların rehberde aynı başlık altındaki eklentilere uygun şekilde yapılmasına oy birliğiyle karar verildi. 

ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • h topcu 5 ay önce Şikayet Et
  Kuzey Korenin başkanını gidip bi adam gibi traş etmediniz ya,yuh olsun size
  Cevapla
 • XMAN 5 ay önce Şikayet Et
  Bi mahalle berberiniz vardı bu kadar ekstra malzeme harcamalarından sonra adam saç sakala neredeyse bi dünya para almaya başladı.. sanıyorum bundan sonra yavaş yavaş her aileden bi berber çıkacak..
  Cevapla
 • Ejehdh red 5 ay önce Şikayet Et
  Babamı oğlanı ben tıraş ediyorum kendimde bir iki ayda bir sıfıra vuruyorum
  Cevapla
 • mfatih 5 ay önce Şikayet Et
  Nacizane berberlere traş ederken müşterilere sürtünme yasağı getirilsin.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Anavatanı güney Amerika: Edirneliler görünce şaşkına döndü
Son dakika: Trump'tan çok konuşulacak F-35 hamlesi! Görevinin son gününde imzayı attı...