Koronavirüs tablosu neden değiştirildi? Bakan Koca son noktayı koydu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'ndaki değişiklikle ilgili açıklamalarda bulundu. Bilim Kurulu'nda alınan bir kararla böyle bir değişikliğin gerçekleştiğini belirten Bakan Koca, "Uluslararası literatürle bizdeki ağır vaka tanımı aynı olsun diye yapıldı bu değişiklik" dedi.

Koronavirüs tablosu neden değiştirildi? Bakan Koca son noktayı koydu
Koronavirüs tablosu neden değiştirildi? Bakan Koca son noktayı koydu
GİRİŞ 02.08.2020 09:04 GÜNCELLEME 02.08.2020 11:25
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gazeteci Candaş Tolga Işık'a konuştu.

 

Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'ndaki değişikliğin Bilim Kurulu'nda alınmış bir karar olduğunu söyleyen Koca, "Ateş Hoca'nın sözleri yanlış anlaşıldı, sanırım kendi de anlatacak. Bunun sebebi dünyada belirlenen ağır hasta kriterlerine uyum sağlamak. Uluslararası literatürle bizdeki ağır vaka tanımı aynı olsun diye yapıldı bu değişiklik. Yoğun bakım sayılarının içinde entübe hastalar da var. Tedavi ne kadar geç başlarsa zatürre oranı o kadar artıyor. Bu yüzden zatürre oranını takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

BİLİM KURULU ÜYESİ ATEŞ KARA NE DEMİŞTİ?

 

Öte yandan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, geçtiğimiz günlerde CNN Türk'te konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yoğun bakım hasta sayısının artık neden verilmediğini kesin net olarak bilmiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • VATANDAŞ 3 ay önce Şikayet Et
  Umarım bayramda iller arası seyahati yasaklamadıkları için çoooook pişman olmazlar. Çünkü çooook pişman olacaklar ,görünen bu. Yasaklama diyorum çünkü ben toplumumuzun bu kadar duyarsız olup ,sevdiği insanları kendi can sıkıntısını gidermek amacıyla tehlikeye atabileceğini düşünmüyordum. Can sıkıntısını gidermek uğruna tehlikeye atılan hayatlar ...
  Cevapla
 • yorumsuz 3 ay önce Şikayet Et
  yeterli denetim yapılmıyor denetim artarsa sayi azalacak
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Ne denetimi Allah aşkına. Yetkililer hangi birine yetişecek çoğu insan cahil sorumsuz duyarsız.Bireysel sorumluluktan uzak.
  Cevapla
 • Mardini 3 ay önce Şikayet Et
  Son zamanlarda Verilerden anladığım kadarıyla gittikçe corona ile samimileşiyoruz aramızdaki buzlar erimiş gibi korkulacak bişey kalmadı
  Cevapla
 • Korona gezicileri 3 ay önce Şikayet Et
  Dünya sağlık örgütü bile pes etti, korona her an hortlayabilir, Koronanin istismarı hortlamasindan daha tehlikeli, Gezi çetesi boş durmuyor, İl sağlık müdürlüklerine nüfuz edip, Sağlık bakanligiyla il sağlık müdürlükleri verilerinin tutmadığını, yaniltmaca yapıldığını idda etmeye başladılar,abuk subuk efsanelerle algı operasyonu yapılıyor, her hangi bir ilin sağlık müdürü görevden alınırsa hedeflerine ulaşmış olacaklar,bu ara sağlık müdürleri hedef gösterilirse sasirmayalim, hislerimizi bakanlığımıza paylaşmayı görev biliriz.
  Cevapla
 • Dahi 3 ay önce Şikayet Et
  Hergün açıklanmasın. Yetti artık. Ayda bir yeterli.insanlarin psikolojisi bozuldu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yerli ve milli seyir füzesinin tüm testleri tamamlandı: Her türlü hava koşuluna hazır
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Yeni ücretler ortaya çıktı