Koronavirüste sonbahar kuralları!

Yaz aylarındaki rehavet ve bayram tatili nedeniyle yeniden artan vakaların önüne geçmek için yeni kuralların gelmesi bekleniyor. Buna göre nisanda alınan bir dizi önlemin benzerleri, eylülden itibaren yine uygulanabilir.

Koronavirüste sonbahar kuralları!
Koronavirüste sonbahar kuralları!
GİRİŞ 11.08.2020 07:49 GÜNCELLEME 11.08.2020 07:52
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Koronavirüs vaka sayılarının binin üzerine çıkmasıyla salgınla mücadele çalışmaları, yeni planlamalarla devam ediyor. Çalışmalar öncelikle Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları üzerinden sürdürülürken, Cumhurbaşkanlığı da sürece koordinasyon açısından dahil oluyor.

PANDEMİ HASTANELERİ

Buna göre ilgili bakanlıklar, geçen nisan ayında aldığı bir dizi önlemin benzerlerini, eylülün ikinci yarısından itibaren uygulamaya koyacak. Sağlık Bakanlığı, yeni strateji belirleyecek. Ankara’daki planlamanın benzeri, ülke geneline yayılacak. Yoğun bakımların ayrılması, koronavirüs hastanelerinin listesinin yayınlanması, personel görevlendirmesi planlamaları duyurulacak. İçişleri Bakanlığı’nın denetimleri de artarak devam edecek. Sahil bölgelerindeki tesislerde, lokantalar ve AVM’lerde denetimler sıklaştırılacak.

DAHA SIKI ÖNLEMLER

Yetkililer, ”Kamusal presin arttığına şahit olacağız. Eylül 15’e kadar kontrollerle vatandaşın duyarlılığı arttırılmaya çalışacak. Ancak 15 Eylül’den sonra yeni kurallar gündeme gelebilir. Çünkü, herkes, işine ve okuluna dönmüş olacağı için, uyarıları daha ciddiye alacak. Toplum psikolojik açıdan o zaman hazır olacak” diyor.

Hürriyet

ETİKETLER
yasak koronaturkiye
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Serkan 1 ay önce Şikayet Et
  Fethiye semt pazarında ürün satan kimsede maske yok zabıtaya söylüyorum polisi ara diyor.oturmus 6 kişi klima altına çay içiyor.yazik bu devlete yazık bu millete
  Cevapla
 • Saruhanli 1 ay önce Şikayet Et
  Çok büyük bir beyaz eşya fabrikasındayım fabrikada tam 1000kisi pozitif ,ölenler var
  Cevapla
 • 25DADAŞ25 1 ay önce Şikayet Et
  sen neden ölmedin palavracı
  Cevapla
 • 26 parçalayıcı 26 1 ay önce Şikayet Et
  devlet önlem almayan iş yerlerine ceza kesse olay biter kameraya çekip iş yeri sahibi ile hiç tartışmadan görüntü üzere cezayı yazıp geçecek,
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Bu durumda ben çocuğumu asla göndermem
  Cevapla
 • Sevcan İnegöl 1 ay önce Şikayet Et
  Doğrudur..Tatilciler ülkelerine bir gitsin.Antalya,Muğla nın turizm yatırımcılarının gazını bir alalım.Düğünler,asker uğurlamalar,yaz tatilleri,tarla tapan işleri bir bitsin.Bizbize kalınca yeni kurallar başlasın.Gene üç beş saftorikler uysun lurallara.Diğerleri fink atsın. Ama bu Dünya da hayat kurallara,kanunlara uymaya çalışan,hak hukuk gözeteceğim diye uğraşan insanlar için cehennem gibi.Onu gördük bir daha ve çok yorulduk.
  Cevapla
 • mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  kuralsızlar dünyanın sonuna kadar hep olacak; döverek, ceza yazarak da bitmiyor malesef... idare hakkı bilen insan idare... biz idare etmesek sonucu konuşmaya gerek varmı... atsınlar fingini haksız hukuksuz haramzadeler...
  Cevapla
 • Murat Arslan 1 ay önce Şikayet Et
  Ailemizle evde güzel vakit geçirelim. Hak üzerine olan doğru olan eninde sonunda kazanır. Sabırlı olalım
  Cevapla
 • milletin ferdi 1 ay önce Şikayet Et
  Tarla – tarım işini yapanları eleştirmişsiniz de tarım yapılmasa ne yiyip ne içeceğimizi hiç düşünmemişsiniz. Pek de turist gelmediği halde turizmi eleştiriyorsunuz da turist gelmeyince, gelmeyen döviz nedeniyle döviz yükselince yaygara yapmayacağınızdan emin misiniz? Kurallara uyuyorsanız hastalık kapma riskinizi azaltıyorsunuz demektir. Kurallara uyuyorum kul hakkına girmiyorum diyorsanız kendi ahiretinizi kurtarıyorsunuz. Yani kurallara önce kendiniz sonra toplum için uyuyorsunuz, bundan şikâyet etmenize gerek yok.
  Cevapla
 • erdi 1 ay önce Şikayet Et
  herhangi bir suça bulaşmamış normal vatandaşlar hariç herkes bu ülkede çook rahat yaşıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Medipol Başakşehir galibiyeti unuttu!
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten sürpriz Türkiye çıkışı