MEB'den okulların açılmasıyla ilgili son dakika açıklaması

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirme nihai aşamada. Bilim Kurulu toplantısında alınacak karar, kamuoyuyla paylaşılacaktır." ifadelerini kullandı.

MEB'den okulların açılmasıyla ilgili son dakika açıklaması
MEB'den okulların açılmasıyla ilgili son dakika açıklaması
GİRİŞ 11.08.2020 21:51 GÜNCELLEME 12.08.2020 04:00
Bu Habere 176 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama: MEB, "2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirme nihai aşamada. Bilim Kurulu toplantısında alınacak karar, kamuoyuyla paylaşılacaktır." ifadelerini kullandı.

 

 

Bakanlığın, Twitter hesabından 2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, "2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirme süreci nihai aşamadadır. Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacak karar, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

 

 

BİLİM KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN? 

Koronavirüs Bilim Kurulu haftalık olarak toplanıyor. Genellikle çarşamba günleri toplanan Bilim Kurulu'nda bu hafta okulların açılış tarihinin ertelenip ertelenmeyeceği değerlendirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirme sürecinin nihai aşamada olduğu, Bilim Kurulu Toplantısı sonucuna göre alınacak kararın, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi. Bu arada kararın yarın yapılacak Bilim Kurulu Toplantısı'nda ele alınacağı belirtildi. Bilim Kurulu Toplantısı yarın yani çarşamba günü gerçekleşecek.

BAKAN SELÇUK'TAN ÖĞRENCİ VE VELİLERE MASKE UYARISI

"Sınıf mevcutlarını azaltmak, teneffüste çıkacak öğrenci sayısını ayarlamak, sabahçı ve öğlencilerin karşılaşmasını engellemek, çocukların ortak alanlarda aynı zamanda bulunmaması için planlama yapmak, sıralar arasında boşluk sağlamak. Kısacası çocuklarımızın birbirleriyle sosyal mesafesini korumak ve okullarımızı sağlıkla açmak için gece gündüz çalışıyoruz. Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı maskesiz görmek üzücü. 'Okulları birlikte açacağız' diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız?"

BAKAN KOCA'DAN OKULLARIN AÇILMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın okulların 31 Ağustos’ta açılacağına ilişkin açıklamasıyla ilgili ''Okulların açılması konusunda günlük vaka sayıları göz önüne alınarak yapılan yorumlar sübjektif. MEB olarak sürekli Sağlık Bakanlığı ile irtibat halindeyiz. Her ilde her ilçede bizim milli eğitim müdürlüklerimiz ve sağlık müdürlüklerinin ilgili temsilcileri belirli kurullar oluşturdular ve bu kurullar vasıtasıyla sürekli iletişim halindeler. Hangi ilde ne olursa ne yapılır, tümüyle o günkü koşullara bağlı. Eğer şehir bazlı uygulama konusunda sağlık açısından bir tavsiye ortaya çıkarsa, bir öneri gelişirse, Cumhurbaşkanımızın yapacağı toplantıda bu konuda belirli bir çerçeve oluşursa biz onun gereğini yaparız. Biz böyle bir durum söz konusu olursa buna hazır mıyız, bizim derdimiz bu, bizim görevimiz bu. Şehirlerimizde şehir bazlı bir çalışma yapmak icap ederse hemen bayram sonrası bütün şehirlerimizin milli eğitim müdürleriyle bir toplantı yapacağız ve bu toplantıda il il, ilçe ilçe nerede durumumuz nedir, nerede eksiğimiz var, bunların hepsini gözden geçiriyoruz aylardır, yine devam edeceğiz ve okulların açıldığı haftaya en yüksek hazırlıkla başlamak istiyoruz.” açıklamalarında bulunmuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 176
 • Okullar Açılmasn 2 hafta önce Şikayet Et
  Bazı insanlar "para kazanacak" diye çocugumu riskli bir ortama gördermem hergün yaptıkları testlerde vaka sayısı 1700 kişi çıkıyor günlük vaka sayısı böyleyken okulların açılması zaten bir hata cocugumuda okula filan göndermem gönderen göndersin kimse kimseye zorla birşey yaptıramaz o kadarrr
  Cevapla
 • Kamil 1 ay önce Şikayet Et
  Bilim kurulu bilimsel görüşünü ortaya koydu. Yorumlar sanki film kurulundan gelmiş gibi. Bu kadar kafanızı yormayın. Meslekler arası atışma yapmayın. Hastalık gerçekten var ve aşı yapılana kadar kimse güvende değil. Birileri plaja gitmiş falan , Bir yanlış bir yanlış daha bir doğru yapmaz . Her şeyin yükünü beyninize yükleyip beyninizi yakmayın.Bırakın her kes kendi işini yapsın.
  Cevapla
 • Serdar 1 ay önce Şikayet Et
  Yazık bu kadar büyütmeyin okul bu dünyanın sonu mu sanki açılmaması gerekiyor kesinlikle bu konuda hata yapılacak çocuklar yüksek derecede taşıyıcı evdekiler risk altında olacak bırakın 1 sene daha açılmasın ama mevzu farklı ne mi ben yazayım inşallah yayınlanır. Emek tekneleri ekmeksiz kaldı Kimin mi özel okulların
  Cevapla
 • Arda 1 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim okula gitmek istemiyor san gitme
  Cevapla
 • İsmail 1 ay önce Şikayet Et
  Okullar velilerden imza isteyecekler. Sorumluluk almıyorlar , haklıdırlar alamazlar da. Ebeveynleri kronik hasta veya yaşlıları olanlar büyük tehlike de olacaklar. Çoook iyi düşünüp karar verilmeli. Açılıp olan olduktan sonra kapanacaksa vay halimize. Eğitim açığı bir şekilde kapatılabilir. Giden canlar geri gelebilir mi?
  Cevapla
 • bülent 1 ay önce Şikayet Et
  camiler açık mesafeli ibadet yapılıyor okulda niye olmasın
  Cevapla
 • ömer 1 ay önce Şikayet Et
  Bir düşünün. Dış ortam mı daha güvenli okullar mı? Dışarıda çarşıda pazarda asker uğurlamada tatilde bayramda.. Her yerde çocuklar var serbest. Üstelik tedbirlere uyulmuyor. Oysa okullarda seyreltilmiş sistemle çocuklarımız eğitilecek. Koronaya karşı daha bilinçli olacaklar. MEB'e güvenmeliyiz. İyi çalıştılar çünkü.
  Cevapla
 • Hacı 1 ay önce Şikayet Et
  Camiler cuma dışında boş okul nasıl olacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Azeri spiker 6 köy kurtuldu haberini sunarken ağladı
Aliyev 'İstihbarat bilgimiz var' deyip duyurdu! Ermenistan'dan çok tehlikeli adım!