Türkiye 3 ülke ismi verdi: Sinsi ittifakın farkındayız

Son Dakika Haberi: Dışişleri Bakanlığı, Doğu Akdeniz hakkında Türkiye'ye akıl vermeye kalkan Ermenistan'a sert tepki gösterdi. Yapılan açıklamada 'Birleşik Arap Emirlikleri ve Fransa’dan sonra, herhangi bir denize kıyısı olmayan Ermenistan'ın da kendini bölgede söz hakkı sahibi sanması, Türkiye'ye karşı kurulmaya çalışılan sinsi ittifakın boyutlarını gözler önüne sermektedir.' denildi.

GİRİŞ 17.08.2020 00:36 GÜNCELLEME 17.08.2020 02:06
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Sözcü Aksoy, Ermenistan'ın Doğu Akdeniz açıklaması hakkındaki soruya yazılı yanıt verdi. 

MEVZUBAHİS SEVAN GÖLÜ DEĞİL, DOĞU AKDENİZ

Doğu Akdeniz hakkında görüş serdetmeye yeltenen Ermenistan'ın, dünya coğrafyası ve kendisinin bu coğrafyadaki yerine dair temel yanılgı içinde olduğunu gördüklerini belirten Aksoy, burada mevzubahis olanın Sevan Gölü değil, Doğu Akdeniz olduğunun altını çizdi. 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'un Ermenistan'ın Doğu Akdeniz Açıklaması Hakkındaki Soruya Cevabı:

YENİ BİR HADSİZLİK VE SORUMSUZLUK ÖRNEĞİ

Ermenistan’ın Sevr hakkındaki provokatif açıklamasının ardından, bu kez de Doğu Akdenizle ilgili fikir beyan etmesi yeni bir hadsizlik ve sorumsuzluk örneğidir.

TÜRKİYE'YE KARŞI SİNSİ İTTİFAK

Birleşik Arap Emirlikleri ve Fransa’dan sonra, herhangi bir denize kıyısı olmayan Ermenistan'ın da kendini bölgede söz hakkı sahibi sanması, Türkiye'ye karşı kurulmaya çalışılan sinsi ittifakın boyutlarını gözler önüne sermektedir.

TÜRKİYE'YE KARŞI HİÇBİR ŞER İTTİFAKININ GÜCÜ YETMEZ

Her ne olursa olsun, Türkiye Doğu Akdeniz’de kendisinin ve Kıbrıs Türkleri’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını korumaya kararlılıkla devam edecektir. Bunu engellemeye hiçbir şer ittifakının gücü yetmez. Aksini düşünenler tarihten ders almamış demektir.

KARDEŞ AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ

Bu vesileyle, tüm imkanlarımızla kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu da hatırlatmak isteriz. 

YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Birdost 1 yıl önce Şikayet Et
  Ermeni de Türk'e düşman, Arap da Türk'e düşman, hristyani da, budist'i de ; YALNIZLIK ALLAH'A MAHSUSTUR ! Bir ALLAH ,bir de TÜRKİYE Var ! Kafanı kaldırdığında. sağa- sola bakindiginda herkes düşmanın; Kafan hep yerdeyse: Ne dostun var ne de düşmanın. Kalkan kafamız hicbirzaman egilmeyecektir ! Bunu hem dost hem de düşmanlarımız iyi bilsin ! Dostluğumuz yarar, düşmanligimiz sizlere zarardır; ona göre ya sev ya da yine sev !
  Cevapla
 • 2023 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülke atom yapmasında kim yapicak şuna bakım dünya tan yankesicilerle birleşiyor
  Cevapla
 • Cesur 1 yıl önce Şikayet Et
  ermeni ve rumlar emperyal güçlerin taşeronluğunu yapıyor.
  Cevapla
 • SORU 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye'ye karşı kurulmaya çalışılan sinsi ittifakı kurmaya çalışanlar kim? a) BAE vatandaşları b) Fransa vatandaşları c) Ermenistan vatandaşları d) Yunanistan vatandaşları e;)Her ülkenin vatandaşı olabilen Siyonistler ve elemanları
  Cevapla
 • t.c vatandaşı 1 yıl önce Şikayet Et
  Birilerinin şu BAE bir ders vermesi lazım bunlar iyice azdı.Kuduz köpekler gibi her taşın altından bunlar çıkıyor.Müslüman aleminde bunlar kadar alçak bir ülke yoktur. Sudilerde da dahil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'de derin çatlak: Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu arasında 'Diyarbakır' krizi
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum