Trafikte at yarışı oynayan taksicinin ehliyetine el konuldu

Bahçelievler'de trafikte seyir halindeyken at yarışı oynayan taksici, sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Ehliyetine el konulan ve 2 yıla kadar hapisle yargılanacak olan taksiciye bin 360 lira idari para cezası kesildi.

Trafikte at yarışı oynayan taksicinin ehliyetine el konuldu
Trafikte at yarışı oynayan taksicinin ehliyetine el konuldu
GİRİŞ 19.08.2020 15:30 GÜNCELLEME 19.08.2020 15:30

İstanbul Bahçelievler’de bir taksi sürücüsü, trafikte seyir halindeyken at yarışı oynamış, müşterisi ise o anları kaydedip sosyal medyada paylaşmıştı.

Olayın medyaya yansımasının ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri harekete geçti.

Görüntüleri inceleyen polis, taksinin plakasını ve araç sürücüsünün M.S. olduğunu tespit etti. Adresi tespit edilen taksici sivil trafik polisi tarafından gözaltına alındı.

EHLİYETİNE EL KONULUP PARA CEZASI KESİLDİ

Şubeye götürülen sürücüye ''Saygısız araç kullanmak” ve “Belediye ruhsatının süresi bittiği halde yolcu taşımak” maddesinden toplamda bin 360 lira idari para cezası kesildi. Ayrıca sürücünün ehliyeti, sağlık şartları yerine getirinceye kadar geçici süreyle iptal edildi.

Şubede işlemleri tamamlanan sürücü, “Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” maddesinden işlem yapılmak üzere Bahçelievler Polis Merkezi'ne teslim edildi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MEB'den son dakika duyurusu! Veliler ve öğretmenler dikkat!
CHP'de bir taciz skandalı daha patlak verdi