Bakan Koca ilk kez açıkladı! 32 kişiye makyaj malzemesinden koronavirüs bulaştı

Ordu'da bir düğünde, bir kişinin kurallara uymaması sonucu 32 kişiye yeni tip koronavirüs bulaştırmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca o olayla ilgili bilgi notu ile paylaşıp detayları ilk kez açıkladı.

Bakan Koca ilk kez açıkladı! 32 kişiye makyaj malzemesinden koronavirüs bulaştı
Bakan Koca ilk kez açıkladı! 32 kişiye makyaj malzemesinden koronavirüs bulaştı
GİRİŞ 22.08.2020 07:21 GÜNCELLEME 22.08.2020 19:29
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ordu'daki bir düğünde meydana gelen olayı, bilgi notu ile paylaştı. Olayda, belirtileri olan bir kişinin kurallara uymaması sonucu 32 kişiye daha yeni tip koronavirüs bulaştırdığı ortaya çıktı. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Özetini okuyacağınız olay, belirtileri olan bir kişinin, kurallara uyulmaması sonucu, 32 vaka sayısına ve karantinaya yol açmasının hikayesidir. İyi haberle gündem olalım. Her yakınlık mutlu sonla bitmiyor" ifadelerini kullandı.

 

DÜĞÜN KAYNAKLI VAKA SAYISI 32

Bakan Koca ayrıca, Ordu'da yaşanan olayın kendisine iletilen bilgi notunu da Twitter hesabından paylaştı.

 

Notta şu ifadelere yer verildi: "Ordu'daki olayda bulaş ve karantina süreci şu şekilde gerçekleşmiştir: İki aile düğün için İstanbul'dan birlikte hareket etmiş. Seyahat sırasında belirtileri olan, daha sonra da pozitif olduğu tespit edilen kişi yolculuk esnasında bir araçtan diğerine geçmiş. Böylece iki araçtakiler de temaslı olmuş. Düğün hazırlıklarında kendisinin makyaj malzemeleri başka hanımlar tarafından kullanılmış. İki gün süren, kurallara uyulmayan yemekli oyunlu düğünde bulaş hızlıca gelişmiştir."

"İLK VAKADAN SONRA 13 KİŞİYE TANI KONMUŞ"

Filyasyon ekiplerimiz, ilk vakadan sonra 13 kişiye tanı koymuş, 65 yakın temaslı tespit edilmiştir. Kınanın ve düğünün yapıldığı bölge karantinaya alınmıştır. Karantina süreci içinde düğün kaynaklı toplam vaka sayısı 32'ye ulaşmıştır. Son vakayı takiben 14 gün hiç yeni vaka tespit edilmemesi üzerine bölgenin karantinası kaldırılmıştır."

YORUMLAR 23
 • Defne 3 yıl önce Şikayet Et
  Ğerçekten sizin gibilerden bıktık ya çocuk musun be kardeşim tak deniyorsa tak işte maskeni Allah Allah
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Beceremeyincd sucu millate atmayin oda gunahtir okadar doktorun var hani bir basari .yok bu sicaklarda maske takmak kolaydegil bakan efendi geltak sanayide calista goreyim seni oturdugun yerden ahkam kesmek kolay.bakan bey
  Cevapla
 • Sağlıkcı 3 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşım herkesin başına adam mi dikilecek kurallar belli uyun buna ama yok ali bey senin gibi düşün en ler yüzünden bitmez bu illet bakan ne yapicak herkesi tek tek arayacak mi
  Cevapla
 • Fatih 3 yıl önce Şikayet Et
  Entübe makinasının borusu gırtlağına girdiğinde de dersin bu dediklerini tamam mı.
  Cevapla
 • kaptan emice 3 yıl önce Şikayet Et
  adam kendini yipratiyor hala laf atiyorsun takmazsan boyla esk cennetini laf diyen yok sana..ama hakki söyliyeni elestirme..
  Cevapla
 • kadir 3 yıl önce Şikayet Et
  takma birader o zaman, sizin gibi sığ düşünenler yüzünden artıyor vakalar, her gün maske elinde gezen tiplerden bıktık artık
  Cevapla
 • Asabi 3 yıl önce Şikayet Et
  Laftan anlamayanın hakkı kötektir.
  Cevapla
 • Savas 3 yıl önce Şikayet Et
  Neden yasaklanmıyor bu düğünler???
  Cevapla
 • Ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Düğün nişan v.b organizasyonlar yasaklanmalı, evlilik için nikah ve ilanat yeterli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
En düşük emekli maaşına yapılan zamda hazineden ek para çıkmayacak
İstanbul'da anaokulunda korkunç görüntüler! Komplo iddiası