Türk bayrağı dikili kaya selde yerinden oynamadı

Giresun'un Espiye ilçesine bağlı Ericek köyünde derenin kenarında bulunan birçok yapı zarar gördü. Ancak derenin ortasındaki Türk bayrağının bulunduğu kaya ayakta kaldı.

Türk bayrağı dikili kaya selde yerinden oynamadı
Türk bayrağı dikili kaya selde yerinden oynamadı
GİRİŞ 30.08.2020 17:24 GÜNCELLEME 30.08.2020 17:24

Yaklaşık bir hafta önce etkili olan şiddetli yağışın ardından meydana gelen sel ve heyelanda Espiye ilçesine bağlı Ericek Köyünde dere kenarında bulunan tarım arazileri, evler, araçlar ve yolların büyük kısmı, sel ve taşkın nedeniyle hasar gördü. 

Taşkın ve sel esnasında derenin ortasındaki Türk bayrağının bulunduğu kayanın ise ayakta kalması dikkat çekti. 

Köy sakini Salih Kurt, Türk bayrağının bulunduğu kaya parçasının yaklaşık 200 yıl önce bir sel esnasında köyün kenarına kadar sürüklendiğini söyledi. 

Yıllar önce köylülerin kayanın üzerine Türk bayrağı diktiğini belirten Kurt, "Ancak defalarca derede sel ve taşkınlar olmasına rağmen kaya yerinden hiç kıpırdamadı. Selde evlerimiz, yollarımız, araçlarımız gitti ama bayrağımıza hiçbir şey olmadı. Allah'ın izniyle hep burada dalgalanacak" dedi. 

Sabri Uzun ise, kayaya 'Toptaş' adını verdiklerini belirterek, sadece Türk bayrağının bulunduğu bu kayanın, sel ve taşkında ayakta kalmasına çok şaşırdıklarını söyledi. 

ETİKETLER
Giresun
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kadir Topbaş koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alındı
İşte 2020'nin en çok satan otomobilleri