Son dakika: Erdoğan 'Ok yaydan fırladı' diyerek hodri meydan mesajını verdi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreninde konuştu.. Doğu Akdeniz'de kararlı duruşun devam edeceğini söyleyen Erdoğan, 'Hodri meydan' diyerek. "Önce 2023 hedeflerimizi hayata geçirecek, ardından evlatlarımıza 2053 ve 2071 Türkiyesi'ni miras bırakacağız. Ok yaydan fırlamıştır ve mutlaka hedefini bulacaktır." mesajını verdi.

GİRİŞ 30.08.2020 18:00 GÜNCELLEME 30.08.2020 19:03
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreninde konuştu.

 

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yeniden yapılandırdığımız Milli Savunma Üniversitemizin mezun sayısı 19 bin 600’e ulaşmış bulunuyor.

MSÜ’ye bağlı Harp okullarımızın başarılı çalışmalarını yakından takip ediyorum.
Yeni yapısıyla üniversitemizin her geçen yıl daha da güçlendiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. Artık bu noktadan geri gidiş asla söz konusu değildir olmayacaktır.

Terörle mücadelemize, Akdeniz ve Ege başta olmak üzere bölgedeki hak ve menfaatlerimize yönelik tehditler de eklendi.

Subay ve astsubay kadrolarımızı ne kadar iyi yetiştirir ne kadar donanımlı hale getirirsek kendimizi o derece güvende hissederiz.

TSK’yı da içeriden çökertme girişimlerinin boşa çıkması milletimizin ordumuzu sahiplenmesi şeklinde gerçekleşmiştir.

BEYHUDE BİR GAYRET

Kimi tarihçilerin dediği gibi 'biz ordusu olan bir toplum değil bizatihi kendisi ordu olan milletiz.' Bu hakikatin idrakinde olmayan kimi gafillerin ve hainlerin ısrarla ordumuzla milletimizi ayrıştırmaya çalışması, beyhude bir gayrettir.

Savunma sanayimize yaptığımız yatırımları, insan kaynağıyla tahkim ederek tüm tehditlerle etkili mücadele halindeyiz.

YUNAN HALKI MUHTERİS YÖNETİCİLERİ YÜZÜNDEN BAŞLARINA GELECEKLERİ KABUL EDİYOR MU?

Maruz kaldığımız her saldırı mücadele azmimizi daha da perçinledi. Geldiğimiz yer geleceğimize daha güvenle bakmamızı sağladı. Kendimizden daha emin bir şekilde düşmanlarımıza hodri meydan diyoruz. Karada, denizde, havada karşımıza çıkacak herkes Türkiye’nin çıkarlarını koruma hususunda kararlılığını görmüştür.

Biz mücadeleden kaçmayız, biz bu mücadelede şehitler gaziler vermekten çekinmeyiz.

Yunan halkı muhteris ve kifayetsiz yöneticileri yüzünden başlarına gelecekleri kabul ediyor mu? Fransız halkı muhteris ve kifayetsiz yöneticileri yüzünden ödeyeceklerini biliyor mu?

Biz binlerce yıllık devlet tarihimizin ve Anadolu'daki bin yıllık varlığımızın her gününü mücadeleyle geçirmiş bir millet olarak tüm bu gerçeklerin idrakindeyiz. Her karışı şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu vatanda ödediğimiz bedelleri gayet iyi biliyoruz. Bugün de girdiğimiz yolda her türlü bedeli ödemeye kararlıyız. Aksi takdirde bizi bu topraklarda bir gün dahi barındırmayacaklarının farkındayız.

Her ne yapıyorsak onlara rağmen yaptık, yapmayı sürdüreceğiz. Allah'ın yardımıyla Türkiye'nin aşamayacağı hiçbir engel olmadığına yürekten inanıyorum.

Türkiye tarihi boyunca hiçbir zaman saldırgan bir devlet olmamıştır, sömürge lekesi olmayan nadir devletlerden biridir. Bizim fetih anlayışımız inanç, köken, meşrep ayrımı gözetmeksizin vatan toprakları üstündeki herkesin yaşamasını ve yaşatılmasını ifade eder.

Ayağımızın bastığı her yerde gönüller kazanmanın, imar etmenin, eser bırakmanın gayreti içerisindeyiz.

OK YAYDAN FIRLAMIŞTIR

Ülkemizin bu onurlu duruşu asırlık hesapların bozulmasına yol açıyor.
Dünya beşten büyüktür haykırışımla küresel bir uyanışa vesile olduğumuz bu süreç gümbür gümbür devam ediyor.

Maalesef ülkemizdeki bazı kesimler de bilerek veya bilmeyerek bu sinsi oyuna alet olmaktadır.

Dünyadaki koronavirüs salgınıyla en başarılı mücadelelerden birini yürütmemize rağmen bu hususta Türkiye'yi karalamaya çalışanlar gerçek niyetlerini ve yüzlerini ortaya sermişlerdir.

Güvenlikten kadın cinayetlerine kadar her konuda benzer çarpıtmalara rastlanmıştır.

Önce 2023 hedeflerimizi hayata geçirecek, ardından evlatlarımıza 2053 ve 2071 Türkiyesi'ni miras bırakacağız. Ok yaydan fırlamıştır ve mutlaka hedefini bulacaktır.

HER ZAFER BİR SONRAKİNİN HABERCİSİDİR

Ağustos ayı tarihimizde zaferler ayı olarak yerini almıştır.Batı'da ise Belgrad'ın fethinden Mohaç'a kadar uzanan pek çok zaferi yine Ağustos'ta kazandık. Kıbrıs'ı da bir Ağustos ayında vatan topraklarımıza kattık.

Büyük Taarruz da Ağustos ayının milletimize bir hediyesidir. Fırat Kalkanı harekatımızı da dört yıl önce bir Ağustos ayında gerçekleştirdik.
Tarihteki hiçbir zafer bir diğerinin alternatifi değildir. Tam tersine her zafer bir öncekinin tamamlayıcısı, bir sonrakinin habercisidir.

Milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz havasıyla, deniziyle, karasıyla yeni zaferler için hazırlık yapmaktadır.

Bugün mezun olan teğmenlerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Üniversitemizin yönetimine ve eğitim kadrosuna şahsım, milletin adına şükranlarımı sunuyorum. Dost ve kardeş ülkelerden gelerek eğitim ve öğretimlerini tamamlayan teğmenlerimize de gittikleri yerlere en kalbi selamlarımızı götürmelerini rica ediyorum.

Bu duygularla sizleri bir kez daha sevgiyle saygıyla selamlıyorum.

YORUMLAR 73
 • son osmanlı 3 yıl önce Şikayet Et
  onların bu aciz saldırıları aslında sonlarının ne kadar yaklaştığınında habercisi zira sömürecek ülkesi kalmayan fıransa almanya gibi ülkeler gözü cami duvarına dikmiş ne olacak malum zaar köpeği gibi mavuklayarak kaçacaklar
  Cevapla
 • son osmanlı 3 yıl önce Şikayet Et
  reis kanımızın son damlasına kadar yanındayız. Seferberlik ilan etttiğin gün elimize silah cepheye en ön safta yer almaya hazırım.
  Cevapla
 • abdullah 23 3 yıl önce Şikayet Et
  kapımızın önündeki bir savaşta kimse karşımıza çıkmaya cesaret edemez.fransa buraya gelene kadar yolda işini bitiririz evellallah aynı şekilde bölgenin en güçlüsü biziz.
  Cevapla
 • Adalet 3 yıl önce Şikayet Et
  Reis bu Yunan tohumlarının ecelleri geldi ayarı ver nede olsa haklı vuruş olur dünya görsün Türkün gücünü
  Cevapla
 • kırıklı 3 yıl önce Şikayet Et
  o yayı tutup, o oku fırlatan eline sağlık reis. hakikaten ordusu olan değil, bizatihi kendisi ordu olan milletiz elhamdülillah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Saldırgan kadın önüne gelene saldırdı! Kadın polis memuru da darbedildi...
Bahçeli'den çok sert tepki: Şuurlarını kaybettiler