Ankara Valiliği esnek mesai esaslarını belirledi!

Ankara Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı son dakika kararı ile Ankara İl sınırları dahilinde uygulanacak kamuda esnek mesai esaslarını belirledi.

Ankara Valiliği esnek mesai esaslarını belirledi!
Ankara Valiliği esnek mesai esaslarını belirledi!
GİRİŞ 31.08.2020 12:49 GÜNCELLEME 16.09.2020 17:29
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Ankara Valiliği'nce, Covid-19 salgının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla Başkent'te uygulanacak kamuda esnek mesai esasları belirlendi. Buna göre hamile ve kronik hastalığı olan kamu çalışanları idari izinli sayılabilecek, 10 yaş ve daha küçük yaşta çocukları olan kadın personeller, ikinci bir emre kadar evden çalışabilecek.

Ankara Valiliği'nin, 'Koronayla Mücadele Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirleri İçeren Genelge'si, Vali Yardımcıları, Kaymakamlıklar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bölge ve İl Müdürlükleri, İçişleri birimleri ve Valilik birimlerine gönderildi. Genelgede, Covid-19 salgının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu çalışanlarına yönelik ilave tedbirleri içeren 26 Ağustos 2020 tarih ve 2020/11 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'nin 26 Ağustos 2020 tarih ve 31225 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandığı hatırlatıldı.

 

 

DÖNÜŞÜMLÜ ÇALIŞMA, UZAKTAN ÇALIŞMA GİBİ ESNEK ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ UYGULANACAK

Genelgede, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği esasının getirildiği belirtilerek, "Bu kapsamda 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren valiliğimiz birimlerinde çalışan personelin durumlarının değerlendirilerek birim amirlerince dönüşümlü çalışma, uzaktan çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanacaktır. Uygulamada; Cumhurbaşkanlığı genelgeleri doğrultusunda hamile ve kronik hastalığı olanların idari izinli sayılması, 10 yaş ve daha küçük yaşta çocukları olan kadın personelin ikinci bir emre kadar evden çalışması, diğer personelin dönüşümlü (haftalık) olarak çalışması ve dönüşüm sistemi içerisinde büroda bulunmayacak olan personelin mahalle denetim ekiplerinde görev yapmasının planlanması uygun görülmüştür" denildi.

 


ETİKETLER
karar SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 32
 • Trakyalı 3 ay önce Şikayet Et
  Kısa çalışma ödeneğini ile evden çalış bakalım malatyalı. Milletin vergisi ile geçin sonra utanmadan dalga geç.
  Cevapla
 • mehmet ve maho aga 3 ay önce Şikayet Et
  Önce Belediye otobüsü ve Dolmuşları halledin , aksi takdirde ne yapsanız yararı yok , en çok oralardan bulaşıyor.
  Cevapla
 • Hoppbala 3 ay önce Şikayet Et
  Memur memur memur özelde çalışan insanlarinda hakkini koruyun biraz
  Cevapla
 • Öğretmen 3 ay önce Şikayet Et
  Öğretmenim 100 kişiyi toplantı salonuna toplayıp toplantı yapmak pek akıl karı değil. Çok okulda virüs tespit edildi. Verin bize sabah 15 öğlen 15 öğrenci dersimizi yapalım. Sebepsiz okula gidiyoruz. MEB korona virüse malesef tam destek veriyor.
  Cevapla
 • zafer 3 ay önce Şikayet Et
  bu sadece valilikleremi geçerli diğer kamu kuruluşlarına yokmu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İlk kez böyle görüntülendi! Nokta atışı gösteriyor
Ateş Kara kurtuluşun tarihini verdi! Korona aşısın en çok merak edilenleri netlik kazandı