Dışişleri'nden Kırım Tatar Türkleri açıklaması: Endişeyle izliyoruz

Son Dakika Haberi; Dışişleri Bakanlığı Kırım'da Kırım Tatar Türklerinin evlerine yapılan baskın ve gözaltılarla ilgili 'Sözkonusu gelişme, Kırım’ın 2014 yılında yasadışı ve gayrimeşru olarak ilhak edilmesinin ardından Kırım Tatarlarına uygulanan sistematik baskı ve sindirme politikasının son örneğidir.' açıklamasını yaptı.

Dışişleri'nden Kırım Tatar Türkleri açıklaması: Endişeyle izliyoruz
Dışişleri'nden Kırım Tatar Türkleri açıklaması: Endişeyle izliyoruz
GİRİŞ 31.08.2020 20:05 GÜNCELLEME 31.08.2020 20:36
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Kırım'da bu sabah Kırım Tatar Türklerinin evlerine yapılan baskınları ve gözaltı uygulamalarını endişeyle izliyoruz." ifadesi kullanıldı.

Söz konusu gelişmenin, Kırım'ın 2014'te yasadışı ve gayrimeşru olarak ilhak edilmesinin ardından Kırım Tatarlarına uygulanan "sistematik baskı ve sindirme politikasının son örneği" olduğu kaydedilen açıklamada, "Türkiye, hak ve menfaatlerini barışçı yollarla savunan ve demokratik yöntemlerle seslerini duyurmaya çalışan soydaş Kırım Tatarlarının yanında olmayı her daim sürdürecektir." ifadelerine yer verildi.

Rusya'nın Kırım'ı yasa dışı ilhakının üzerinde 6 yıl geçti

 

Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da, Rus güvenlik güçleri, bu sabah bir grup Kırım Tatarının evine baskın düzenleyerek 4 kişiyi gözaltına almıştı.

YORUMLAR 2
  • Göktürk... 3 yıl önce Şikayet Et
    Ayıdan post Rusya'dan dost olmaz..
    Cevapla
  • Achilles 3 yıl önce Şikayet Et
    Sebebini bilmiyorum ama Rusya'da son iki günde Türkiye aleyhine 3 tane farklı haber okudum. Bunlara çok güvenmemek lazım.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrail Gazze'de at arabası ile güvenli bölge arayan sivilleri bombaladı
Rusya'dan ABD'ye karşı nükleer füze adımı