Yıldırım - 8 Savur Operasyonu başlatıldı!

İçişleri Bakanlığ'nca Mardin'de 'Yıldırım - 8 Savur' operasyonu başlatıldı. Operasyonda, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1.831 personel görev aldı.

GİRİŞ 01.09.2020 08:58 GÜNCELLEME 01.09.2020 11:00
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Yıldırım 1-2-3-4-5-6-7 operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 38 terörist etkisiz hale getirildi, 63 mağara, sığınak ve depo imha edildi, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi" denildi.

 

Açıklama şöyle:

Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Mardin’de “YILDIRIM-8 SAVUR” operasyonu başlatıldı.

 

Operasyonda, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde, Mardin-Diyarbakır-Batman İl Jandarma Komutanlıklarında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.831) personel [(122) operasyonel tim] görev alıyor.


 
Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Yıldırım (1-2-3-4-5-6-7) operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 38 terörist etkisiz hale getirildi, 63 mağara, sığınak ve depo imha edildi, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
 


YILDIRIM OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI, ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam ediyor.

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 33
 • Trabzon uşağı 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah cc HERDAİM yaar ve yardımcınız olsun inşaAllah amiiiin RABBİM cc AYAĞINIZA TAŞ DEĞDİRMESİN İNŞAALLAH AMİN AMİN AMİN Melekler ordusu ve Hızır (as) HERDAİM yardımınıza yetişsin inşaAllah amiiiin aminn amiiiin
  Cevapla
 • ALPEREN 2 yıl önce Şikayet Et
  allah yardımcıları olsun hep yaşadık o günleri, karlı ve sisli dağlarda az koşturmadık şu aziz vatan için
  Cevapla
 • nimet 2 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH C.C ayağınıza taş değdirmesin aslanlarım
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Askerlik yaptığım yer Şenocak
  Cevapla
 • Mehmet 33 2 yıl önce Şikayet Et
  Benim köyüm şenocak (şuti)
  Cevapla
 • Efendi 2 yıl önce Şikayet Et
  Allahım askerlerimizi koru.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den İstanbul'a son dakika yağış uyarısı
Şeyh Khalid Yasin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'da övgü dolu sözler