ASDEP mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Aile Çalışma Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personel alımı sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki ASDEP sonuçları ne zaman açıklanacak?

ASDEP mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?
ASDEP mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?
GİRİŞ 17.09.2020 16:51 GÜNCELLEME 17.09.2020 16:51

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, katıldığı bir televizyon programında binlerce adayın katıldığı ASDEP mülakat sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu. Peki ASDEP nedir? ASDEP sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

ASDEP NEDİR?

ASDEP yani Aile Sosyal Destek Programı, sosyal yardım ve sosyal hizmetlere ihtiyaç duyan aile ve bireylerin objektif kriterlere göre tespiti, bilgilendirilmesi, sosyal yardım ve hizmetlerden yararlandırılması, diğer kamu hizmetlerinden yararlanmalarının sağlanması ve bu suretle yaşam koşullarının iyileştirilmesi, refah seviyelerinin yükseltilmesini amaçlayan bu sürecin tüm aşamalarında kendilerine rehberlik edilmesini öngören bir programdır.

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) kayıtlı vatandaşlarımızın hanelerine ASDEP çalışanları tarafından ziyarette bulunularak gerekli rehberlik, yönlendirme ve takip yapılacaktır.

ASDEP SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; “ASDEP sonuçlarını haftaya açıklıyoruz” dedi.

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) sonuçlarının haftaya açıklanacağını bildirirken, sosyal yardımlar konusunda "Biz tabii ki devlet olarak bütün vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Sağlık Bakanlığımızın maske konusundaki hassasiyeti gibi yapılan başvuruların bir kısmı başka bir vatandaşın yardıma hızlı bir şekilde ulaşmasına engel olabilir. Beyanın doğruluğuna bakıyoruz sadece SGK ve İŞKUR teyitlerini aldıktan sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının incelemelerine. Sosyal yardımlarda gelen taleplere baktık ki, normalde ne dönemsel ihtiyaç içinde olan ne de herhangi bir muhtaçlık kriteri olan vatandaşlarımız da belki sistemi test etmek için neden olduğunu bilmediğimiz bir şekilde başvurmuş durumdalar. Ama o başvurunun değerlendirme süreci bile başka bir vatandaşımızın sosyal yardım almasını geciktiren bir süreç. Dolayısıyla buna dikkat edilmesi, gerçekten muhtaç vatandaşlarımıza, dönemsel ihtiyaç halindeki vatandaşlarımıza daha hızlı şekilde ulaşmamız için bu sorumlulukla hareket edilmesi çok önemli." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu kadınlara seslendi: Biz sizi savunuyoruz, siz de kendinizi savunun
Skandal habere tepki: Ancak rüyalarında görecekler iktidarı farkında değiller