Bakanlık açıkladı, Halk TV’nin balonu elinde patladı! ‘Hata yaptık, özür dileriz’

Skandal haberleriyle gündeme gelen Halk TV, yayınladığı "Bakan yardımcısı kendi şirketine ihale verdi" başlıklı haberin yalan çıkması ardından açıklama yaptı. Haberi yayından kaldıran Halk TV, ‘Hata yaptık, özür dileriz’ dedi.

Bakanlık açıkladı, Halk TV’nin balonu elinde patladı! ‘Hata yaptık, özür dileriz’
Bakanlık açıkladı, Halk TV’nin balonu elinde patladı! ‘Hata yaptık, özür dileriz’
GİRİŞ 17.09.2020 09:53 GÜNCELLEME 17.09.2020 09:57
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Skandal haberleriyle gündeme gelen Halk TV, yayınladığı "Bakan yardımcısı kendi şirketine ihale verdi" başlıklı haberin yalan çıkması ardından açıklma yaptı. Haberi yayından kaldıran Halk TV, 'Hata yaptık, özür dileriz' dedi. 

 

 

İŞTE ÖZÜR METNİ

Özür metninde şu ifadeleri kullandı: "Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank'ın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu GEDAŞ'ın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan aldığı 593 bin liralık ihaleyi konu alan Halk TV'de "Ballı ihale", halktv.com.tr'de "Bakan yardımcısı kendi şirketine ihale verdi" başlıklı haberimizi yayından kaldırdık. Çünkü hata yaptık.

 

 

Geçmişteki bazı örneklerin verdiği yanılgıyla yeterli teyit mekanizmasını işletmediğimizi fark ettik. GEDAŞ'ın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı TOKİ'nin bir iştiraki olduğu ve bakanlığın, açtığı bir ihalede kendi iştirakine öncelik vermesinin doğal, hatta yerinde olduğunu atladık. 

Teyit mekanizması tam olarak işletilmeden halktv.com.tr ve Halk TV Ana Haber'de yayınlanan haberimizi, başta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Yardımcısı Fatma Varank'ın kişilik haklarına zarar verdiği gerekçesiyle yayından kaldırdık.

Haberimizde yapılan hata nedeniyle başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatma Varank ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank olmak üzere, izleyicilerimiz ve okuyucularımızdan özür dileriz..." 

YORUMLAR 26
 • Tcli 4 gün önce Şikayet Et
  özürle iş bitiyorsa bende istediğime saydırayım özür dileyeyim
  Cevapla
 • tunctunc 4 gün önce Şikayet Et
  Halk Tv..Hala soyalist ayaklari.
  Cevapla
 • belde 4 gün önce Şikayet Et
  iyi de kaç kişi dinledi hata yaptıklarını. çamur at izi kalsın. bu haberler kasıtlı yapılıyor gibi.
  Cevapla
 • mehmet 4 gün önce Şikayet Et
  Özür diledin bitti mi yani? ne güzel dünya. bunun mutlaka bir cezası olmalı
  Cevapla
 • Kenan 4 gün önce Şikayet Et
  Tek bir özürle bu mesele düzelmez. Ya bu düzeltmeden haberdar olmayan ama yalan haberi dogru bir haber olarak algilayan insanlar ne olacak. Bu insanlari yalan yanlis veya eksik haberlerle manuple etmeye hakkiniz yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bankalarda yeni dönem başlıyor
Türkiye düşmanlığı! BAE'den ABD'ye dikkat çeken İncirlik Üssü teklifi