CHP'li İBB yönetimi gözünü indirimli İstanbul kartlara dikti! Öğrencilere kötü haber

İBB Meclisinde AK Parti ve MHP'nin desteğiyle 85 TL’den 50 TL’ye inen öğrenci aylık İstanbulkart için CHP yönetimi yeni uygulamayı gündeme getirdi. Kabul edilirse 20 yaş üstü lise, 25 yaş üstü üniversite öğrencilerinin indirimli abonman kartları iptal edilecek.

CHP'li İBB yönetimi gözünü indirimli İstanbul kartlara dikti! Öğrencilere kötü haber
CHP'li İBB yönetimi gözünü indirimli İstanbul kartlara dikti! Öğrencilere kötü haber
GİRİŞ 17.09.2020 19:05 GÜNCELLEME 17.09.2020 23:46
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

CHP'li İBB yönetimi seçimden önce vaad ettiği ve sonrasında göz boyamak için yaptığı indirimleri tek tek rafa kaldırıyor. Yönetime geldikten sonra toplu ulaşıma yüzde 35, BELTUR'un sosyal tesis kafeteryalarında yüzde 20,  Hamidiye suya yüzde 20 ile yüzde 50, taksiye yüzde 25 ve minibüse yüzde 20 zam furyası kaldığı yerden devam ediyor.

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ TALEBE KARŞI ÇIKTI

PR uğruna indirimler yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hesaplar denkleşmeyince 20 yaş üstü lise, 25 yaş üstü üniversite öğrencilerinin indirimli abonman kartlarını iptal edeceği ve AK Partili meclis üyelerinin talebe karşı çıktığı öğrenildi. 

BAZI İNDİRİMLİ ABONMAN KARTLARI İPTAL EDİLECEK!

CHP'li İBB'nin çıkarmayı planladığı karar uygulanırsa 20 yaş üstü lise, 25 yaş üstü üniversite öğrencilerinin indirimli abonman kartları iptal edilecek.

YÜZDE 35'LİK SU ZAMMINI AK PARTİ VE MHP GRUBU ENGELLEMİŞTİ

Temmuz ayında İSKİ tarafından istenen yüzde 35'lık su zammı kabul edilmemiş bunun yerine AK Parti ve MHP gruplarının teklif ettiği yüzde 12,6'lık zam onaylanmıştı. 

YORUMLAR 95
 • tuncay mercan 3 yıl önce Şikayet Et
  kardeşim ben 44 yaşındayım aöf okuyorum niye biliyormusun çocuklarıma eyitim verebilmek için kendimi geliştiriyorum aynı zamanda çalışıyorum mademki tüm ögrenciler eşit hakka sahip sen hangi gerekçeyle benim ve benim gibilerin hakkını almaya kalkıyorsun makam veya mevkinin anayasa karşısında pek bir önemi yok mahkemede hesap verirsin kardeşim buda sana küpe olsun
  Cevapla
 • Zeki Bey 3 yıl önce Şikayet Et
  HArun a cevaptır. Çamurcu sensin tüm illerde kabul olan raporları İmamoğlu neden kabul etmiyor. Hastanelerde engellilerin tüm birimleri dolaşması kolaymı Sllah etmesşn kendin veya bir yakının engelli olsa görürsün gerçeği. Ben gördüğümü yazdım partici değilim Sağlık bakanlığıda suçlu bazı hastalıkların rapor oranları düşürülmüş hastaşar rapora zorlanıyor. Hastane personelide ak partiye ters olduğu için siyaset yapılıyor arada kalan halk oluyor. İmamoğlu halkı süründürmek içinmi geldi. Jaksızlıl eden Allaha havale olsun sağlık bakanıda rapor oranşarıyla oynayanlarda siyaset yapanda.
  Cevapla
 • Zeki Bey 3 yıl önce Şikayet Et
  Ekrem İmamoğlu rapor tarihi eski olan engelli kartlarınıda iptal etti. Chpli diğer belediyeler iptal etmesede. Bakınız https://www.engelliler.biz/forum/ulasim/211408-istanbul-kart-devamliligi-icin-raporu-sisteme-isletmemiz-gerekiyormus-55.html#post2232794 Amacı hükümeti zayıflatmak. Devlet bu işi çözmeli. Bakınız çokça sorun var yaşlı insanlar uğraştırılıyor. https://www.engelliler.biz/forum/ulasim/211408-istanbul-kart-devamliligi-icin-raporu-sisteme-isletmemiz-gerekiyormus-58.html#post2244286
  Cevapla
 • HArun 3 yıl önce Şikayet Et
  demek rapor tarihi eski kartların iptali ile hükümet zayıflayacak. Sen gidip raporunu alma , sonra ortaya çamur art.
  Cevapla
 • Köksal 3 yıl önce Şikayet Et
  Herşey çok güzel olacaktı. Oluyor galiba. Aferin İmamoğlu, böyle insanlar oldugu sürece bidaha kazanırsın sen
  Cevapla
 • Birdost 3 yıl önce Şikayet Et
  Bi değişiklik olsun ya dediniz alın size istanbul ankara bu chp zihniyetinden birşey olmaz bu adamlar istanbulu mahveder böyle giderse kendinize gelin artık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
IMF Başkan Yardımcısı, Şimşek ile fotoğraf paylaştı
Erdoğan öncülük etti! Türk siyasetinde yeni bir sayfa açıldı