Van’daki helikopter iddiaları asılsız çıktı! CHP terör örgütünün iftirasına sahip çıktı

Van’ın Çatak ilçesinde bölücü terör örgütüne yardım/yataklık ettiği değerlendirilen O.Ş isimli şahıs hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili valilikten açıklama geldi. Terör örgütü yandaşlarının Türk Silahlı Kuvvetleri'ne attığı kirli iftiraları CHP de sahiplendi.

Van’daki helikopter iddiaları asılsız çıktı! CHP terör örgütünün iftirasına sahip çıktı
Van’daki helikopter iddiaları asılsız çıktı! CHP terör örgütünün iftirasına sahip çıktı
GİRİŞ 22.09.2020 13:42 GÜNCELLEME 22.09.2020 14:08
Bu Habere 121 Yorum Yapılmış

Terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda örgüte yardım ve yataklık yaptığı nedeniyle gözaltına alınmak istenirken kaçmaya çalışan O.Ş. isimli şahsın helikopterden atıldığını iddia eden terör yandaşlarına CHP'li milletvekili Özgür Özel de destek çıktı. Konuyla ilgili Van Valiliği'nden açıklama geldi.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde;

Van İli Çatak İlçesi Andiçen Mahallesi Sürik Mezrası kırsalında bulunan BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla 11 Eylül 2020 tarihinde icra edilen operasyon neticesinde; (2) BTÖ mensubu etkisiz hale getirilmiş (1) personel yaralanmış (3) personel şehit olmuştur. Teması müteakip bölgede yapılan takip ve tarassut esnasında çatışma alanından kaçan (1) terörist daha, dere içinde tespit edilerek çıkan çatışma neticesinde etkisiz hale getirilmiştir.

Söz konusu teröristin etkisiz hale getirildiği yerde gözetleme yapan ve şüpheli hareketler sergileyen (1) şahsın S.T bulunduğu tespit edilmiş, şahsın dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştığı esnada kayalık alanda düştüğü ve yaralandığı gözlemlenmiş, mukavemet göstermesine rağmen yakalanıp usulüne uygun olarak muhafaza altına alınmıştır.

Bölgede BTÖ mensuplarına yardım/yataklık ettiği değerlendirilen O.Ş isimli şahıs aynı bölgede mukavemet göstermesine rağmen usulüne uygun olarak muhafaza altına alınmıştır.

Gözaltı işlemlerinin yapılması maksadıyla (2) şüpheli şahıs ve etkisiz hale getirilen (1) BTÖ mensubu operasyon bölgesinden helikopterle alınarak, 11 Eylül 2020 günü saat 19.00 sularında Van İl J.K.lığına getirilmiştir. Şüpheli şahıslar hazırda bekleyen ambulanslar ile öncelikle en yakın özel hastaneye, müteakiben Van Bölge Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir.

O.Ş isimli şahıs tedavi işlemlerinin tamamlanmasını müteakip 20 Eylül 2020 günü taburcu edilmiştir. S.T isimli şahsın tedavisine devam edilmektedir.

İzahı yapılan iddialarla ilgili olarak Van Cumhuriyet Başsavcılığınca 11 Eylül 2020 tarihi itibarıyla adli süreç ve eş zamanlı olarak idarece idari soruşturma başlatılmış olup olay bütün boyutlarıyla titizlikle değerlendirilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.     

CHP DE ALET OLDU

HDP ile kol kola olan CHP de terör yandaşları tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik atılan bu iftiraya alet olarak bir kez daha safını belli etti. CHP Milletvekili Özgür Özel Twitter hesabından iddiaları doğrularcasına terör yandaşlarını destekledi.

                                 

                                                                                 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 121
 • Adnan 3 hafta önce Şikayet Et
  Özgür efendi, dokunulmazlığın kalktığında bakalım böyle konuşabilecekmisin, terörist sevici özgür, şimdilik özgürlüğün tadını çıkar bakalım..
  Cevapla
 • İsmail 3 hafta önce Şikayet Et
  Katletdikleri canlar için az bile yapılmış,... Zalimler için yaşasın cehennem...
  Cevapla
 • ddd 3 hafta önce Şikayet Et
  helikeopteri bırak 3. kattan yani 7 metreden atla bakalım ne oluyor özgğr özel adlı provokatör..
  Cevapla
 • Bora 3 hafta önce Şikayet Et
  150 mt uçuruma düşen ölmeyen kaya dan sağlam terörist vay be ..Bence daha iyisini yapıp uçaktan atılan da diyebilirlerdi hatta ermeni bile diyebilirlerdi soysuza
  Cevapla
 • Bozkurt 3 hafta önce Şikayet Et
  Ahh şehidim ahh senin kanının hesabını sormayıp teröre sahip çıkanların kanı kurusun vatan ihanet eden kansızların kanı kurusun...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Toplantı iptal edilmişti! Erdoğan ve Putin görüştü...
İstanbul'un en güvenli ilçeleri belli oldu!